BELEDİYESİ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

BELEDİYESİ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Bu haber 17 Haziran 2019 - 9:19 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın başkanlığında 14 Haziran 2019 Cuma günü saat 10:00’da Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşti.

2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısının maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Görüşülüp karara bağlanan maddeler:

1- Bir önceki meclis toplantısı tutanak özeti görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.

2- 1163 Sayılı Kooperatifler Kanununun 9. Maddesine istinaden Samandağ ilçesinde kurulacak olan Tarımsal Kalkınma Kooperatifine belediyemizin ortak olması ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu oy birliği ile kabul edildi.

3-03.05.2019 tarih ve 45 sayılı meclis kararıyla İmar Komisyonuna havale edilen plan tadilatı ile ilgili komisyon raporunun görüşülüp oy çokluğu ile kabul edildi.

4- Belediye meclisinin Ağustos ayında yapacağı olağan meclis toplantısının 02.08.2019 Cuma günü saat 10:00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerine ek olarak meclise 5 adet önerge sunuldu.

2019 yılı mali bütçe Gelir Tarifesinde  yer almayan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Bilboard tarifesinin bilboard başına haftalık kira bedeli 250 TL olarak gelir tarifesine eklenmesi oybirliği ile kabul edildi. 

Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin 2019 yılı gelir tarifesinin, standart ücretin 600 TL, Belediye Personeli çocukları için 350 TL, eski çalışan Belediye Personelleri için 450 TL olması hususu  oy birliği ile kabul edildi.

STK’ların katılımı ile CHP’li Belediyelerin yönetmeliğine uygun Kent Konseyi kurulması oy birliği ile kabul edildi. 

Önceki yönetim tarafından değişik tarihlerde yüksek faizle alınan kredilerin ödenmesi için daha düşük faizle devlet veya özel bankalardan 5 milyon TL kredi alınması ve bu işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu oy birliği ile kabul edildi.

Sokak hayvanları ile ilgili komisyon kurulması, komisyonun 5 kişiden oluşması ve komisyonun meclis üyeleri Sinem Kayıkçı, Ali Erol, Ender Can, Kemal Esmer ve Ayhan Boğday’dan oluşması oy birliği ile kabul edildi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films