logo

reklam

 “BELEDİYEDEN, GAYRİMENKUL SATIN ALMAYIN!”

Selim KAMACI, turizm teşvik bölgesi kapsamına alınan ilçemizde imar ile ilgili alınan her kararın yasal olmadığının altını çizdi. Samandağ Belediye Başkanı, encümeni ve meclisini uyaran konuşmasında KAMACI, ‘Bilerek ve isteyerek sahtecilik yaptığınız ortadır’dedi.

İlçe halkınan seslenen konuşmasında KAMACI, “Bilindiği üzere ilçemiz 2634 ayılı turizm teşvik kanunu uyarınca 17.10.1993 tarihinde turizm teşvik bölgesi kapsamına alınmıştır.

Bu kapsamda 17.10.1993 tarihi itibarı ile Samandağ belediye başkanı, encümeni ve meclisinin imar ile ilgili olacağı kararlar, düzenlemeler, kaydırmalar ve bilhusus yeni plan yapımı sonrasında TURİZM BAKANLIĞININ, onayı alınmadan söz konusu plan üzerinde Samandağ belediyesi uygulama yapamaz anlamı taşımaktadır.

HALKIMIZ ADINA: Samandağ Belediye Başkanı ve Meclisine soruyoruz; 18 maddeyi uygulayarak kaydırmalar yaptığınız, derelerin üstünü kapattığınız, kendinize parseller ayırdığınız, kamuya alan ayırdığınız, yollar ihdas ettiğiniz kamulaştırma yaptığınız vakıf binası yaptığınız, rezidans yaptığınız şuan belediye binasını yaptığınız bölgede

Kısacası 18 maddeyi işleterek plan değişikliği yaptığınız yerler için Turizm Bakanlığından 1/5000 nazım ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planına yönelik onay almadan

Hangi akıl ile uygulama yaptınız

Hangi akıl ile gayrimenkul sattınız

Hangi akıl ile binalar dikiyor ve satıyorsunuz

Hangi akıl ile tapu dağıttınız

Hangi akıl ile trampalar yaptınız

Hangi akıl ile kaydırmalar yaptınız?

Hangi akıl ile vakfınıza arazi ve bina devşirdiniz.

BUNLARI UYGULAMAKLA:

1-Öncelikle bilerek ve isteyerek görevinizi kötüye kullanma suçunu her uygulamada ayrı  olmak üzere defalarca işlemişsiniz.

2-Bu plan değişikliğinin bakanlıktan onay gelmeden Uygulamaya koymakla ayrıca devlet ve bakanlığa karşı Kanuni ve Manevi anlamda suç işlemişsiniz.

3-Bakanlık tarafından Onaylanmış olsa dahi en az bir aylığına askıya alınarak itirazların değerlendirilmesini sağlamanız gerekmektedir bunu ihmal etmekle Art niyetinizi Ortaya koymuş ve ayrıca suç işlemiş oluyorsunuz.

4-Bilerek ve isteyerek sahtecilik yapmak suretiyle kamuya ait malları satma ve fayda sağlama suçlarını her bir satış için ayrı olmak üzere defalarca işlediğiniz ortadır.

5- Samandağ Halkına Karşı Olarak ( Manevi anlamda) art niyet hortumlama durumdan pay çıkarma toplumsal barışımızı bozma, üçkağıtçılık, dolandırıcılık, blöf, yalan beyan, gasp, sahtecilik tehdit, emanete ihanet vs. suçlarını işlemiş bulunmaktasınız.

Zira; plan onaylanmadan, halkın itirazlarını dikkate almadan, halkın mağduriyetlerini gidermeden plan halk tarafından kabul edilmeden halka ve Bakanlığa rağmen uyguladınız ve halen uygulanmaktasınız.

Bu noktada mağdur olduğunu düşünen vatandaşların şikayet etme hakkı doğmuştur.

Aksi takdirde hakları heba olacaktır.

Bundan sonra vatandaşlarımızın mağdur olmamaları açısından gayrimenkul satın almamaları önem arz etmektedir.

Takdir: Yüce Yargı ve halkımızındır” dedi.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?