ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Haziran 2017

“BELEDİYE TOPU TACA ATIYOR”

 

 

Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifi, hafta sonunda basın açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada, Samandağ Belediyesi’nin yetki ve görevlerini inkar ettiği vurgulandı. İnsiyatif Samandağ Belediye’sine seslenerek ‘yaptığınız topu taca atmaktır’ dedi.

Haber Merkezimize yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere kasaplar çarşısı yerine park yapılmasıyla ilgili bir süreç yaşanmaktadır.

Halkımızın ezici çoğunluğunda karşılık bulan park yapılması isteği tüm halkımızın sahiplendiği bir aşamaya doğru hızla gitmektedir. Samandağ halkının bu haklı talebine rehber olmak amacıyla oluşturulan Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifi sivil kurumlar ve oda başkanlarıyla beraber Samandağ Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakamlığın desteğini talep etmiştir. Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik %18 lik hissesini park yapılması koşuluyla bağışlayacağını açıklayarak sürece olumlu bir katkı sunmuştur. Sürecin daha iyi anlatılması ve destek sağlanması amacıyla nefes almak istiyorum insiyatifi açıklamalar yaparak, bildiriler dağıtarak ve imza kampanyası düzenleyerek halkıyla bütünleşmeye devam etmektedir.

Bu sürece kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş alanın tamamının altını 2 Katlı Yer Altı Otoparkı Bir Katı Yer Altı Çarşısı Ve Üstünün Tamamını Park olarak düzenlemeye hazır olduğunu beyan ederek sürece Olumlu Ve Çözümleyeci katkı sunmaya çalışmıştır.

Aynı süreçte yerin %36 hissesine sahip Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir in yaklaşımında Park İsteyenlerden Mülk Sahiplerini Park Yapılması İçin İkna Edin yaklaşımı çözüme katkı sunmamaktadır. Bu anlayış imar yetkisi, bütçesi, hukuksal dayanakları, sorumluluk ve tüm yetkileri elinde bulunduran Samandağ Belediyesinin kendi yetki ve vasıflarını inkar etmesi anlamına gelir. Tabiri caiz ise Topu Taca Atmaktır. Olumlu çözümde olması gereken yaklaşım topu taca atmadan park yapma iradesini merkeze koyarak topu oyunda tutmaktır. Bu yaklaşım park yapılması lehine oluşan olumlu havaya katkı sunacak, mülk sahiplerinin de mağdur edilmeden ikna edilmesine katkı sağlayacaktır.

Sevgili Samandağ Halkı

Sizinle beraber el ele, yürek yüreğe başlattığımız bu süreç ilgili yer park olarak düzenleninceye kadar kararlılıkla sürdürülecektir. Bu sürece katkıda bulunan Samandağ Kaymakamlığına, Hatay Büyükşehir Belediyesine, Siyasi ve kanaat önderlerimize, oda başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Park düzenlemesiyle beraber oluşacak güzelliğe kayıtsız kalmayıp gönüllülük çerçevesinde destek sunan bildiri dağıtan imza toplayan annelere, babalara, gençlere ve tüm halkımıza sonsuz teşekkürler.

Asla olmaz deme, yeter ki sen iste; her şey seninle mümkün”dendi.

Haber:Ali Doğru

Foto: Haber Merkezi

Share
598 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?