ÜST REKLAM

logo

reklam

“Belediye Başkanı,  Asi Efe Ltd Şirketini büyütmekle mi meşgul?”

 

 

“CHP OLGUSUNA GÜVENMEYİN !”

İlçemizde yıllarını nakliye sektörüne can vermekle harcayan Nebil Şat (Ebü Haşim), dün gazetemize yazılı açıklamada bulundu. Şat, ÖDP’den Belediye Başkanlığına aday olan Mithat Nehir’in, Samandağ’ındaki sol çevrelerin ittifakı ile iktidar olup Şeffaf, Demokratik, Halk belediyeciliğini esas almayı deklere ederek bugüne geldiğine dikkat çekti. Şat, bugün gelinen çizginin verilen vaatleri taşımadığını belirttiği açıklamasında Şat, Samandağ Belediye başkanına uyarıda bulundu ve ‘Samandağ halkı, sizin gibileri her zaman seçim sandığına gömmüştür’ dedi.

Nebil Şat (Ebü Haşim), “Başkan Nehir, trilyonlarca değerde araç-gereç alımları yapılırken demokratik halkçı belediyecilik anlayışını ayaklar altına alıp, hiç kimseye hesap vermemenin sarhoşluğuyla davullu, zurnalı törenlerle Samandağ gündemine oturmuştur.  Başkan Nehir, Trilyonlarca lira karşılığında araçlar alınırken şeffaf olmayı vaat ettiği gibi demokratik halkçı belediyecilik anlayışına sadık kalmayı tercih etseydi;

  1. Belediye meclis üyelerinden ve bunun yanında gözlemci olarak STÖ’ lerden “alım komisyonu” oluşturarak bu üyelerin Ad Soyadlarını kamuoyuna deklere edip şeffaf olmanın gereğini yapardı. Torunlarımızın geleceği olan toprakların satılmasıyla oluşan paraların her bir kuruşun nasıl harcandığını bilmek ve öğrenme hakkını bizden engellemezdi. Ama Sn. Nehir bu alımları kendi bünyesine alarak bu alımları gizli tutup aile bireylerinizle sınırlı tutmanın uğraşı içinde oldu. Alım sürecini de sır gibi tuttunuz. Sultanlaşmış tek yetkinizle alımları gerçekleştirdiniz. Şeffaf olmayı reddediniz. Alımlarla ilgili bilgileri kaynınız, eşiniz ve amcanızla paylaştınız!!
  2. 2. Alımdan sorumlu komisyon oluşsaydı; Araç gereçlerle ilgili yapılan teklifler fiyat kurumları ve şirket isimlerine kamuoyunda paylaştırdınız. Yani şeffaf olurdunuz. Maalesef bunu da reddettiniz, kamuoyunun önüne perde indirdiniz. Alımlarla ilgili teklifleri teklifte bulunan şirketleri, pazarlıkları, komisyonları, kırımları halktan gizleyip alışveriş bilgilerini aile bireylerinizle bilgisi dahilinde sınırlı tuttunuz.

İktidara gelme nedeniniz olan şeffaf, demokratik, halkçı belediyecilik anlayışında uzaklaşmanızla toplumda güvensiz ve tartışılır duruma gelirsiniz. Belediye meclis üyelerini komisyonları By-Pas etmeniz tesadüfî bir durum değildir. İlk yaptığınız parke ihalelerinden bugüne kadar aynı anlayışla devam etmenizin sebeplerini bizler de kamuoyu da gayet iyi biliyoruz.

  1. Samandağ halkının bu hususu dikkatlice okumasını istiyorum. Mithat Nehir ve ekibi iktidara gelir gelmez yaptıkları ilk icraat Belediyenin temizlik işlevini kar amacı güden özel şirketlere devretmesi. Yani taşeronlaştırmaktır. İlk günden bugüne kadar ne hikmetse bu temizlik ihalesini trilyonlarca para karşılığında ihaleye her zaman Asi Efe Ltd Şirketi işini almıştır. Son olarak iki ay öncesi gene bu şirket ihaleyi belediyeden almıştır.

Samandağ belediyesi yıllardır bu şirkete temizlik ihalesini veriyor, bu şirkette aldığı paralarla bu hizmeti veriyor. Peki, bu şirkete hangi amaçla ihaleyi vermiştir. Bu şirket trilyonlarca para almasına rağmen çöp araçlarına sahip değilse belediye bu şirketle nasıl iş tutabiliyor. Bu şirket başkanın akrabalarının şirketini ki bu kıyak yapılıyor! Sayın Başkan Nehir’in olduğu dönemde bugüne kadar bu şirkete trilyonlar akıtılmıştır. Peki, ne oldu da bu şirketin hizmetine 16 araç alınıyor?

Bak Mithat Nehir! Belediyenin parası ne senin, ne kaynının, ne de amcanın parası değildir. Halkın trilyonlarını sorumsuzca kullanıp, sıfırlayamazsınız! Ayrıca davullu, zurnalı törenlerle bu sorumsuzluğunuzu ört bas edemezsiniz!

Yıllardır iş tuttuğunuz Asi Efe Ltd şirketinin arkasında kimlerin durduğunu bu halk öğrenmek istiyor. Samandağ halkının aklıyla alay etmeyin! Bu şirkette kimin çalışıp, çalışmayacağına, işten çıkarılacağına sizlerin karar verdiği gerçeği ortadayken, siz kimin adına ve hangi gerekçeyle trilyonlarca değerde 16 çöp kamyonu alıyorsunuz?

Aklınız da tutun!

CHP olgusuna güvenip, biz her şartlarda CHP’den aday olur ve ömür boyu iktidarımızı sürdürüp hesap vermeden istediğimizi yaparız derseniz; Bu halk sizi ve arkanızda duracak CHP örgütünün sandığa gömmesini iyi bilir. Unutmayın! Samandağ halkı, sizin gibileri her zaman seçim sandığına gömmüştür. Bizden söylemesi, saygılarımla”dedi. Haber-foto:Ümit sağaltıcı

Share
884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?