BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Bu haber 05 Eylül 2018 - 8:22 'de eklendi ve 858 kez görüntülendi.

 

Bilindiği üzere herkes yerel seçimler yaklaşıyor. Yerel seçim yaklaştıkça adaylar yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Herkes kendi vaatlerini veriyor. Herkes namusu şerefi üstüne yemin ediyor.

Her biri diğerini eleştiriyor. Şimdi görünürde Mithat Nehir, Memet Kamacı (maviş) Refik Eryılmaz görünürdeki aday olacak bu şahıslar. Mithat Nehir’in mevcut yönetimde yaptıkları ortada.

Refik Eryılmaz büyük vaatlerde bulunuyor. Açıkça söylemese de adaylığı kesin. Mehmet Kamacı noter tasdikli söz veririm diyor. Acaba başka adaylar olacak mı? Samandağ borç altına alındı. Eksikleri yıllardır bitmiyor. 30 yıldır projesi çizilip bekleyen çevre yolu tam faaliyete başladı derken, Devletin ödenek yapmaması yüzünden ihaleyi alan şirket. Malzemesini toplayıp başka ile gitti. Sorumlu kişiye sorduğumda. Bizim musluk kurudu abi devlet ödenek yapmıyor. Bunca işçiyi nasıl beslesin şirket. Başka ile giriyoruz dedi. Bu sadece kısa bir örnek. Daha sahilden İmardan,Oto parktan, Milli parlayan,

Turizminden, Üniversite eksikliğinden, Lojmanda, limandan oyun sahalarından ve dinlenme tesislerinden hiç bahsetmedim daha. Biz Samandağlı olarak Samandağ için ne yaptık diye soralım kendinize. Eskiden yönetime gelen ve mevcut yönetimin ne yaptığını sorgulandıktan mı ?

İlçenin ne kadar borcu var. Hangi projelerin acilen işlemesi gerektiğini sorgulandıktan mı ?

Sorgulamadık. Biz kimi seçmeliyiz bu seçimde. Acaba kim daha samimi sözlerinde. Hangi aday makam sevdasından değil. Hangi aday halk arasında ayrım yapmaksızın hizmet yapacak.

Hangi aday rüşvet yemeden adam kaydırmadan bir kaç zenginin hattını dinlemeden iş yapacak.

Bekleyip göreceğiz. Kimler aday olacak. Devamı gelecek saygı ile.

Ali Doğru