BEKÂRLIĞA VEDA PARTİSİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BEKÂRLIĞA VEDA PARTİSİ

Bu haber 14 Mart 2018 - 8:46 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

Mehmet Yuva

Arap Birleşik Emirlikleri’nden kalkan Başaran Holdinge ait özel jetin ismi Challenger yani Meydan Okuyan. İran semalarından düştü. Başaran Holdingin kızları ve 7 kadınımız daha hakkın rahmetine kavuştu. İsimlerinden ve soyadlarından rahmetli genç kadınlarımızın farklı dinlere ama egemen sınıf mensubu ailelerin evlatları olduklarını görüyoruz. Ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Sosyal medya ve toplumsal infial Türkiye’yi ikiye bölmüş. Ezici çoğunluk ağır bazen de çok ağır yorumlar yapmış. Tarikat zihniyet refleksleri ile hareket edenler “tanrının gazabı ve oh olsun” minvalinde tepkisini ifade etmiş.

Cem Yılmaz “çürümüşüz biz, acınacak haldeyiz” demiş. Cem Yılmaz El-Hak haklı. Ama neden çürüdünüz neden acınacak haldesiniz bunu da izah ediniz. Sebepleriyle birlikte çözüm önerilerinizi de paylaşınız. Toplumun infialini ve bu kazaya duyduğu eleştirel tepkisinin gerekçeleri üzerinde kafa yorunuz.

Bekârlığa Veda Partisi için Arap Birleşik Emirliklerine (Dubai) gitmiş “başarılı, zengin ve müteşebbis” genç kadınlarımız. Sayfalarında bu partiden fotoğraflar paylaşmışlar. Başarılı, zengin ve gelecek için umut vaat eden olarak takdim edilen rahmetli zengin kadınlarımızın toplumun en duyarlı kesimini oluşturması beklenir. Sorgulamıyoruz. Muhakemede adil değiliz. Arap Birleşik Emirlikleri (ABE) Suudi Hanedanlığı ile birlikte Türkiye düşmanlığının bayraktarlığını yapıyor. Dünya’da bekârlığa veda edecek başka bir mekân mı bulamadılar? Toplum ekonomik sorunlarla boğuşurken zenginliği ifşa eden şatafatlı hayat ve sefa sürmek adil midir? Biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar ünlülerimizin bilmediği bir halk deyimi midir?

Asker şehitleri ülkeyi yasa boğmuşken, işçiler fabrikaları kapanmasın diye mücadele ederken, Amerika’dan ithal edilen bekârlığa veda partileri nedir? Fırat kalkanında, Afrin’de hiç devlet erkânından, zengin ailelerden, bekârlığa veda partileri yapanlardan savaşan asker ismi biliyor musunuz? “Ünlümüz” Ömür Gedik “nedir bu zengin düşmanlığı” diye soruyor. Ömür hanım zenginlerin avukatı misali bir kerecik fakirin de gazetecisi olun ve “nedir siz deki bu fakir düşmanlığı” diye sorun.

devamı yarın (Perşembe) Ayna’da …