logo

reklam

BEBETO FOTOĞRAFÇILIK’TAN, İLÇEMİZE ANLAMLI SERGİ

İlçemiz Garanti Bankası yanında faaliyet gösteren ve ilçemizin bütün güzelliklerini fotoğraf karesinde ölümsüzleştirmek, İlçemizin bir fotoğraf arşivini oluşturmak ve Samandağ’ın tanıtımına faydalı olmak hedefinde olan Samandağ Bebeto Fotoğrafçılık iş yeri sahibi Züheyir Beyazıt 25 yıldır sakladığı eski ve değerli fotoğraf makineleri ve fotoğrafları işyerinde küçük bir müze şeklinde sergileyeceğini ve internetten paylaşacağını duyurarak İlçemiz vatandaşlarından destek istedi.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulunan Beyazıt; “Değerli halkımız; 25 yıldır fotoğrafçılık meslek hayatım boyunca ilçemizle ilgili hobi olarak eski fotoğraf arşivi oluşturmaya çalıştım. Zamanla yüzlerce fotoğraftan oluşan çok güzel bir arşivim oldu ve fotoğrafların bir bölümünü internet üzerinden paylaştım ve daha elimde paylaşacak çok fotoğrafım var. Arşivimdeki fotoğrafları da pek çok belgeselciye, kitap yazarına, film yapımcısına ve benzeri isteyen herkese karşılıksız olarak verdim ve vermeye devam ediyorum. Amacım sadece Samandağ ilçemizle ilgili fotoğraf arşivi oluşturmak ve Samandağ’ın tanıtımına faydalı olmak. Yıllar önce eski fotoğraf toplarken bana çok yardımcı olan ve bütün arşivini açan Filip Tekbaşı ( Foto Tarık) rahmetle anıyorum.

Şu anda benim yapmak istediğim eski fotoğraf arşivini genişletmek ve eski fotoğraf makinesi müzesi oluşturmak, benim elimde 25 yıldır sakladığım eski ve değerli makineler var, onları yakında kendi işyerimde küçük bir müze şeklinde sergileyeceğim ve internetten paylaşacağım.

Sizden isteğim; elinizde Samandağ ile ilgili eski fotoğraf olan varsa bana getirip taratsın ve arşive ekleyelim, ikincisi evinizde çok eski kullanılmayan, işinize yaramayan fotoğraf makineniz varsa bana getirirseniz çok yardımcı olursunuz, bana yardımcı olmak isteyenlere şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto : Haber Merkezi

Share
504 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?