“BAYRAM SEVİNCİNİ HEP BİRLİKTE YAYACAĞIZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“BAYRAM SEVİNCİNİ HEP BİRLİKTE YAYACAĞIZ”

Bu haber 20 Nisan 2022 - 11:18 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Uusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Berber mesajında; “TBMM açılışı ile 23 Nisan 1920’de Milli Bayram kutlanmaya başlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 tarihinde Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve bu tarihten itibaren 23 Nisan ülkemizde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Geleceğimizin devamı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlu olsun. Hep el ele vererek bu bayram sevincini yayalım. 2021-2022 eğitim öğretim yılında eğitim gören bütün çocuklara okul hayatında üstün başarılar diliyoruz.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere dünya çocuklarına 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını armağan ettikleri için minnettarız. Bütün Dünya çocuklarının bu anlamlı günlerini Samandağ İlçe CHP Kadın Kolları yönetimi ve üyelerimiz ile birlikte tebrik ediyoruz. Bugünün çocukları yarının büyükleri olarak sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı