BAYRAM, ŞEKER TADINDA GEÇTİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

BAYRAM, ŞEKER TADINDA GEÇTİ

Bu haber 07 Haziran 2019 - 9:47 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

11 Ayın sultanı olarak ifade edilen Ramazan ayı dinimiz yanı sıra birçok yönden oldukça önemli bir aydır. Ramazan ayı, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, sevginin, saygının, sabrın ve kardeşliğin daha da güçlendiği, birlik ve beraberliğin bir kat daha pekiştiği, mübarek bir aydır. 11 ayın sultanı Ramazan Ayı bizlere veda etti.

Ramazan Bayramı’nın bitimiyle coşkuyla kutladığımız ve eş, dost, akraba ziyaretlerinin ardı sıra gerçekleştiği Şeker Bayram İlimiz geneli ve özelikle İlçemiz Samandağ’ında şeker tadında kutlandı.

Birlikteliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın zirveye ulaştığı bu mübarek günlerde aileler, akrabalar, arkadaşlar neşe ve coşku içerisinde bayramlaşır. Özellikle bu durum İlçemizde Hz. Hızır ziyaretine giden ve dua eden vatandaşlarla gözlenir.  Ramazan ayı gelince toplumda bir canlılık gözlenir. Oruç, insanın şefkat ve merhamet duyguları artırır. Bu nedenle insan çevresindekilere karşı daha sevecen, daha saygılı, hoşgörülü ve merhametli olur.

Ramazan ayının yani bu mübarek ayın son günleri her Samandağlı evinde büyük bir hazırlık yapar. Şekerinden, tatlısına, köftesinden kömbesine yapılan yöremize özgü ürünler bayramlarımızın vazgeçilmezi, küçük çocukların neşe kaynağı oluyor.

Samandağ Ayna Gazetesi Yayın Ailesi olarak bütün bayramlarınızın şeker tadında geçmesini diler her şeyin kalbiniz kadar güzel olmasını temenni ederiz. Bayramınız kutlu olsun.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films