BAYRAM RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAYRAM RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Bu haber 22 Nisan 2022 - 17:04 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

   Türkiye’nin son Ermeni köyü Vakıfköy Mahallesi, Paskalya Bayramı ve Şa3niyne (Dallar Bayramı) coşkusuna ev sahipliği yaptı. Bayram Cemal Gürsel Mahallesi St. İlyas Kilisesinde gerçekleştirildi.   

Vakıfköy Mahallesinde bulunan Meryem Ana Kilisesi’nde gerçekleştirilen Paskalya Bayramı kutlamalarına; İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık ve çok sayıda Ermeni vatandaş katılım gösterdi.

Bayram töreni Anadolu Papazı ve Kilise Rahibi Der Avedis Tabaşyan’ın yönetiminde gerçekleşti. Ayinin ardından Vakıfköy’deki Patrik Mesrob II. Kültür Merkezinde kurulan sofra etrafında yumurta tokuşturarak Paskalya Bayramı’nı kutlandı.

Hz. İsa’nın göğe yükselişi olarak kabul edilen Paskalya Bayramı, Vakıflı Mahallesinde kutlanırken Dallar Bayramı Cemal Gürsel Mahallesinde kutlandı.

Dallar Bayramı ve Paskalya Bayramına katılım gösteren Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük;  “vatandaşlarımızın dini inançlarının, mezhep ve meşreplerinin, ırk ve dillerinin farklı olması bu memleketin zenginliğidir. Bu güzellikleri korumak ve vatandaşlarımızın uyum içinde beraber yaşamasını sağlamak devletimizin görevidir, biz de o bilinçle hareket ediyoruz. Tüm Hristiyan vatandaşlarımızın bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım’  dedi.

Vakıflı Mahallesinde konukların geleneksel hale gelen yumurta tokuşturmaları ile devam eden bayramlaşma, yapılan ikramın ardından sona erdi.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı