ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Kasım 2016

“BATTI ÇIKTI” BATTI MI?

 Uğur Mumcu Meydanı’nda devam eden Battı-Çıktı yol çalışmalarının devam ettiği sırada Roma dönemine ait olduğu belirtilen tarihi bir hamam kalıntıları ortaya çıkmış ve bunun üzerine kazı çalışmaları durdurulmuştu.

antakya-1

Antakya ile Samandağ’ı birbirine bağlayan ve 3 aydır yapımı süren Battı-Çıktı yol çalışması sırasında ortaya çıkan tarihi eserler noktasında üzerinde dolaşan kara bulutlar tam olarak dağılmış değil. Şu ana kadar bildiğimiz tek şey ve kamuoyuyla paylaşılan,  Battı-Çıktı yol çalışmasında Roma dönemine ait bazı parçalar bulunduğu yönünde oldu, ancak kimseye detay verilmedi.

Bölgede, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birimlerin inceleme yaptığı belirtilirken ortaya çıkanın Roma dönemine ait tarihi bir hamam olduğu ifade ediliyor. Konuya dair herhangi bir açıklama yapmaktan kaçan yetkililerin, kalıntıların üstünü mavi brandalarla kapattırdığı gözleniyor.

Kent trafiğinin düzenlenmesi adına hayati öneme sahip projenin devam etmesi beklenirken, bulunan tarih noktasında yapılması beklenen kazıların bu Proje noktasında nasıl devam edeceği, ettirileceği ise merak konusu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
830 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?