Başsavcı Bildik; “Tedirginliğe Gerek Yok” İDDİALAR ASILSIZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Başsavcı Bildik; “Tedirginliğe Gerek Yok” İDDİALAR ASILSIZ

Bu haber 01 Temmuz 2020 - 10:50 'de eklendi ve 730 kez görüntülendi.

Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, Asılsız iddialara açıklık getirdi.

İlçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, son günlerde bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında Samandağ Adliyesi’nin koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığı haberlerine açıklık getirerek kamuoyunu bilgilendirdi.

Başsavcısı Bildik: “bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında, Samandağ Adliyesi’nin koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığı ve bir personelde koronavirüs tespit edildiğinin belirtilmesi üzerine kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu hasıl olmuştur.

Adliyemiz Asliye Hukuk Mahkemesi’nde zabıt katibi olarak görev yapan bir personelimiz, Cuma günü öksürük şikayeti ile hastaneye müracaat etmiş, personelin tomografi sonucunun ilk aşamasında Covid-19 salgın hastalığı ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir.

Ancak dün itibari ile alınan kesin sonuçta, ilgili personelin test sonucu negatif çıkmıştır. Vatandaşlarımızın ve personelimizin sağlığı için tedbir amacıyla ilgili personel ile teması bulunan diğer personeller idari izne ayrılmıştır. Adliyemizin tamamen karantina altına alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Adliyemize gelen vatandaşlarımızın maske kullanmaları, görevli personelin yönlendirmelerine uymaları, dezenfektan kullanmaları sağlığımız açısından büyük önem arz etmektedir. Bu durum kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı