logo

reklam

“BASKI YAPMA DESTEK OL” KAMPANYASINA DESTEK İSTEDİLER

 

İlçemizde faaliyet gösteren Yüksel Acun Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Miççoğulları, Koç Üniversitesi araştırma görevlisi Sedat Doğru ve okul öğrencileri Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret ederek #BASKIYAPMADESTEKOL# kampanyasına destek olmasını istediler.

Koç Üniversitesi araştırma görevlisi Sedat Doğru :” Yüksel Acun Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencilerinden ortalamaları yüksek olan Kader Toprak, Seray Adana, Manolya Meydanoğulları ve 10.sınıftan birinci Eda Eryılmaz, Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programına kabul edildiler.

Koç  Üniversitesi Yaz Araştırma Programının amacı lise öğrencilerini bilimsel araştırmaya adapte edebilmek onlara bilimsel araştırma yöntemini tanıtmak ve böyle bir tecrübe edinmelerini sağlamaktır.2 öğrenci Tıp Fakültesinde, 1 öğrenci Moleküler biyoloji ve genetik, 1 öğrenci Kimya ve biyoloji mühendisliği bölümünde eğitim görecekler  ve Türkiye’nin en iyi hocalarının yanında çalışacaktır.

Kız öğrencilerin 1.yıl sınavı kazanamamaları durumunda 2.yıl sınava girme şansı verilmediği evlendirme baskısı yapıldığı yönündeki duyumları üzerine Sosyoloji hocalarıyla bir çalıştay oluşturduk. Kampanya başlatılmasına karar verdik. #BASKIYAPMADESTEKOL#  hashtag ile sosyal medya da kampanyasını yürüteceğiz. Bu hashtag adı altında fotoğraflar paylaşacağız. Tüm halkımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Bu kampanyaya Kaymakam, Belediye Başkanı, STK vb. yerlerden destek bekliyoruz. Bu kampanyaya dün start verildi. İlk destek Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’den geldi. Başkan Nehir’e desteğinden dolayı teşekkür ederiz. “dedi.

Haber – Foto: Ali Doğru

Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?