ÜST REKLAM

logo

reklam

BAŞKAN YAVUZ;  “SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORUZ”

Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk’ ün gayretleri ile birlikte Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un Sosyal Belediyecilik anlayışını hakkıyla gerçekleştirmek için Japon Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında alınan Mobil Gezici Sağlık Aracı Kırıkhan’da faaliyetlerine başladı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket ettiğini ifade eden Kırıkhan Belediye Başkanı Ahmet Yavuz konu üzerine bir açıklama yaptı. Başkan Yavuz açıklamasında; “Kırıkhan sınırları içerisinde yaşamakta olan ve sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarımız ile Suriye’deki iç savaş sebebiyle ilçemize sığınan 60 bin Suriyeli muhacir kardeşlerimize hizmet verecek olan Mobil Gezici Sağlık Aracıyla; Kırıkhan Belediyesi ve Kırıkhan KETEM ortaklığında Rahim ağzı kanseri ve Kalın bağırsak kanseri taramaları ile Genel Genital Muayene hizmetleri gerçekleştirilecektir. Kırıkhan Belediyesi ve Kırıkhan KETEM ortaklığında yapılacak kanser tarama programında Kırıkhan’a bağlı tüm mahalleler haftada üç gün gezilerek, Tam teşekküllü modern Gezici Mobil Sağlık Aracıyla Rahim Ağzı Kanseri (Serviks kanseri) taraması, Kalın Bağırsak Kanseri (Kolon kanseri) taraması ve genel genital muayenesi yapılacak.

Taramalar son derece modern cihazlarla ve klimalı araçta, hasta mahremiyetini koruyacak şekilde sadece bayan görevliler tarafından yapılmaktadır. Tarama sırasında araçta sağlık personeli ve hastanın kendisi dışında hiç kimse bulunmamakta,  tüm taramalar, vatandaşın sağlık güvencesi olsa da olmasa da ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Gezici Mobil Sağlık taraması hizmeti bugün itibarıyla Abalaklı Mahallesinde başlatılmış olup sağlık taramaları haftada 3 gün süre ile tüm mahallelerimizde devam edecektir” dedi.

Başkan Yavuz ilk tarama işleminin yapılmasıyla birlikte açıklamasının devamında; “Gezici Sağlık Merkezi” projemizi finanse ederek bizlerden desteklerini esirgemeyen ve iki ülkenin dostluğunun pekişmesini sağlayan Japonya Büyükelçisi nezdinde Japonya Hükümetine ve Japon halkına şahsım ve Kırıkhan halkı adına ilçemize bu önemli projeyi kazandırdıkları için sonsuz şükranlarımı sunarım. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğümüze, Ketem personellerimize ve muhtarlarımıza da katkılarından dolayı teşekkür eder,  İlçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Haber Merkezi

 

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?