BAŞKAN YARDIMCISI DURAN: TAVSİYE KARARINI TAMAMLAR TAMAMLAMAZ ÇİFT YÖNE DÖNECEĞİZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BAŞKAN YARDIMCISI DURAN: TAVSİYE KARARINI TAMAMLAR TAMAMLAMAZ ÇİFT YÖNE DÖNECEĞİZ

Bu haber 15 Eylül 2020 - 17:40 'de eklendi ve 577 kez görüntülendi.

S143 Nolu Samandağ Toplu Taşıma Koop. Başkanı Sabahattin (Hacıoğlu) Özdemir’in Mart ayından beri Tarsuslu Market’le Migros arasındaki gidiş geliş yolun çift yöne dönmesinin kararının Samandağ Belediyesi tarafından göz ardı edildiği iddiası üzerine Başkan Yardımcısı Aydın Duran, mevcut durum hakkında gazetemize konuştu.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Duran, “süreci başından itibaren izah etmek isterim. Tarsuslu Marketten şimdiki Migros önüne kadar olan yolun çift yöne dönmesi ile ilgili hem Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairemizle hem de İl Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimiyle Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile bir takım görüşmelerimiz oldu. Ve bunun neticesinde şöyle bir tavsiye kararı alındı, bu UKM kararlarında da mevcut.

Bu bahsettiğimiz iki noktanın çift yöne dönmesi ile alakalı

  • Kapalı Otoparkın Bitirilmesi
  • Yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 6 noktada parkomata dönülmesi
  • Abdulkerim Yorgun Caddesinin Favvara Kadar olan kısmının asfaltlanıp trafiğe alternatif yol olarak açılmasıyla alakalı İl Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili biriminin tavsiyesi neticesinde böyle bir karar imza altına alındı.

Bu işlemler gerçekleştiğinde tamamlandığında yol çift yöne dönecek şekilde bir görüş beyan edildi. Bizde şuan bunlar üzerinde Büyükşehir Belediyemizle beraber çalışıyoruz. Bildiğiniz üzere Kapalı Otopark ile çalışmalar son hız devam ediyor. Abdulkerim Yorgun Caddesinin üzerinde de HATSU’nun çalışması var o çalışma biter bitmez orayı da kısmetse Büyükşehir Belediyemizle asfaltlayacağız. Parkomata zaten dönülen caddeler var.

Bunlar tamamlandıktan sonra çift yöne döneceğiz. Şunu da ifade etmek isterin ki Sevgili Sabahattin bey bunları da çok iyi biliyor. Bu konuya da vakıf. Birçok zaman bu konuları kendileri ile istişare ettik. Böyle bir açıklamada bulunmuş olması da doğrusu bizi üzdü” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı