logo

reklam
10 Ekim 2018

BAŞKAN YAMAN YENİDEN ADAY

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; HRT’ de Ali Yolcu’nun hazırlayıp sunduğu “Demokrasi Bulvarı” adlı programın konuğu oldu. Başkan Yaman; Defne ile ilgili hizmet ve projelerini anlattığı programda 2019 Yerel Seçimlerde başladıklarını bitirebilmek adına yeniden aday olduğunu açıkladı.

“Her Şeye Sıfırdan Başladık”

Belediye Başkanlığına aday olmanın özveri ve kararlılık gerektirdiğini ifade eden Başkan Yaman; “Defne’de Belediye Başkanı olmak çok kolay bir iş değildi. Olmayan bir ilçede her şeye sıfırdan başlamak oldukça meşakkatli idi. İşe başlarken; yoluyla, sokağıyla, ışığıyla, alt yapısıyla, oturacağınız binayla, ekonomisiyle, her şeyiyle yeni bir kent oluşturma çabası içerisine girdik. Kentte birçok farklı yatırımcı kuruluşun, aynı anda alt yapı çalışmalarına başlaması, bu kuruluşların farklı mevzuat ve bütçe ile çalışıyor olması; birçok koordinasyon eksikliklerini de beraberinde getirmiştir.” açıklamalarında bulunarak bazı bölgelerde yaşanan aksiliklerin üst yapı hizmetini geciktirdiği vurgusunu yaptı.

“Elini Taşın Altına Koyan Bir Yönetimi Benimsedik”

Defne Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanında olmayan konularda da gerekli özen ve hassasiyeti gösterdiklerini belirten Başkan Yaman: “Belediyemizin yetki ve sorumluluk alanında olsun ya da olmasın; ilçemizde yaşanan ve insanların yaşam kalitesini düşüren her eksikliğin sorumluluğunu hissettik. Şikâyet eden, sorumluluğu başka kurum ve kuruluşlara atan bir yönetim şekli yerine; sorumluluk alan, elini taşın altına koyan bir yönetim şeklini benimsedik. Kentin yıllarca ihmal edilmesi ve birçok mahallesinde alt yapının dahi bulunmamasına rağmen 4 yılda çok önemli mesafeler kat ettiğimize inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

“Halkımızın Desteğiyle Yeniden Adayım”

Halkla her gün iç içe olduğunu ifade eden Başkan Yaman: “Halkımızla bizim belediyenin; gerek kurumsallaşma gerekse şeffaflık konusunda çok iyi bir noktada olduğunu görüyorum. Bu ışığı görmesem inanın aday da olmam. Halkın arasına girdiğimde hakkımda başka türlü konuşulsaydı bu işe girişmezdim. İnsan onuru ve şerefi için yaşar.” açıklamalarında bulunarak Defne Belediye Başkanlığı’na kaldığı yerden devam etmek için yeniden aday olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Share
166 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?