BAŞKAN SAVAŞ'TAN, İYİ PARTİ ZİYARETİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

BAŞKAN SAVAŞ’TAN, İYİ PARTİ ZİYARETİ

Bu haber 18 Aralık 2018 - 8:53 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hafta sonunda gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin ardından CHP İlçe Binası ziyareti öncesi seçimlerde ittifak kararı alınan İYİ Parti İlçe Binasına nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret İYİ Parti Samandağ İlçe Başkanı Mercan Aslan, İYİ Parti Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Seyran Miçooğulları, İYİ Parti İlçe Yönetimi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Başımın eğildiği gün, siyaseti bırakırım…

‘hepimiz hizmet için mücadele ediyoruz’ diyerek konuşan HBB Başkanı Lütfü Savaş, “ benim düşüncem şudur. Başımın eğildiği gün ben siyaseti bırakırım. Millet arkandaysa, insanlar sana güveniyorsa, halk sizi kendisi gibi hissediyorsa siyaset yapıyorsunuzdur. Ama halka rağmen ve güvensiz bir şekilde siyaset yapılmaz. Çünkü haklı değildir. Halk ve hak yanındaysa problem yok. Biz geçen seçim öyleydik. Paramız pulumuz yoktu ama rabbimle Hatay halkı bizimleydi. Dedik ya gönül ferman dinlemiyor. Bu işler imzayla filan olmuyor. Artık Türkiye’de insanlar daha bilinçli oy kullanmak zorunda. İşte görüyorsunuz Büyükşehir’de oy pusulasında hile. O bitti 4-5 gün öce Afganistan’dan gelenlere kimlik vermeye başladılar. Orada çok kimliksiz insan var. Biz her şeye rağmen kazanmak zorundayız çünkü biz bu şehri atalarımızdan ve çocuklarımızdan ödünç aldık. Akrabalarımızda burada mücadele etti, Fransızlarla. Biz başarmak zorundayız. Allah korusun bakın şimdi Yayladağı, Altınözü’ne, Reyhanlı da seçime geçen Suriyeli kazanır. 5 sene sonra Kırıkhan’ı kazanır.10 sene sonra Büyükşehri kazanır.Ondan sonra biz çocuklarımızın geleceğini Suriye’den buraya taşıyıp teslim ederiz. Bunun düzenlemesini ben tek başıma yapacak değilim. Hatay’da bütünlüğe inanan, çocukların geleceğini düşünen herkes mücadele etmeli. Bir kişinin yapabileceği bir mücadele değil. Bu topraklar kolay elde edilmemiş. Tamam, 7 yıldır buradalar onlara bakıyoruz.Misafir diyoruz, sağlık masraflarınıkarşılıyoruz, karınlarını doyuruyoruz, can güvenliği sağlıyor, eğitiyoruz. Her şeyleri en üst seviyede kendi halkımız o kadar faydalanmıyor.

Sonuç itibari ile biz kimseye düşman değiliz. Biz çocuklarımızı daha çok seviyoruz. Nasıl atalarımız, Fransızlarla 20 yıl mücadele etmişse; bizimde burayı korumamız lazım. Allah kimseyi vatanından etmesin ama gelen misafirin 10 yıl sonra benim memleketime hükmetmesine karşıyım, o kadar.

Bu seçimde aday adaylarından, adayı belirleme yöntemi olarak halk oylamasına gidilirse sandıkları korumak için elimizden gelini yapacağız. Sadece bize değil diğer partili arkadaşlara çok iş düşüyor. İnsanların teveccühünü karşılığını çıkan sandıklardan görmek zorundayız. Sonuç itibariyle hak yolunu buldu. Mücadelesini de yaptık ve yine yapacağız. 41 gün uyunmadı.Bu sandıklar YSK tamamlayana kadar. Heyecanı stresi çok algılıyorduk.

Aha burada bak ne var bayrak ve Atatürk. Bizi bize bağlayan bayraktır, Atatürk’tür, vatandır.

Her şeyden önce İYİ Parti Örgütüne verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen ziyaret için duydukları memnuniyeti dile getiren İYİ Parti İlçe Başkanı Mercan Aslan “Hepiniz hoş geldiniz. Sizi görmek çok güzel bu ittifakta umarım hayırlı olur. Çok memnun olduğumuz bir karar oldu. Büyükşehir başımız gözümüz üstüne” dedi.