ÜST REKLAM

logo

reklam

BAŞKAN NE İLE ÖVÜNÜYOR


Ümit Sağaltıcı
deneme01@hotmail.com

 

 

Cumhuriyetin ışığı ile parlayan bir ilçe, karanlığı aydınlatan bir ilçe. Tarihin sayfalarında, toplumsal ve sosyal davranışlarıyla, yetiştirdiği eğitimli gençleriyle ismini altın harflerle yazdıran bir ilçe!

Hangi ilçeden söz ediyoruz?

Tabii ki Samandağ’dan.

Hakkında bu köşeden çok şeyler yazdım, yazmaya devam edeceğim. Kimileri alkışladı, kimileri de bana sitemkâr oldular, bunun ötesine geçip, köprüler yıkanlar da oldu.

Ama her iki kesim Samandağ için kılını rüzgâra tutmadı. Özellikle mi yapılıyor bilmiyorum. Ancak benim bildiğim ve gördüğüm tek şey Samandağ da eşit hizmet görmeyen bir ilçe!

Neden acaba?

Bir bilsek!

Bugünkü yerel Belediye yönetimine gelen, ÖDP’den CHP  aktarımlı bir kişi. Ve çok iyi niyetle geldi gelirken de. Tuh tuh nazar değmesin dedirtecek kadar üstüne titredik halkımızla birlikte.

Hoş geldin dedik!

Moda deyimle iyi ki varsın dedik cümle alemin önünde!

O da Samandağ halkına sözler verdi.

Verilen sözlerin küçük bir kısmını yaşama geçirebilseydi çok daha başka bir görünümü olurdu Samandağın.

Ama nerde?

İlçeye vermek değil, hep alındı.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığına seçilir seçilmez bütün taşınır, taşınmaz mal varlığının beyanını vermiştir.

Mithat Nehir’in böyle bir girişimi oldu mu?

Hayır.

Şimdi sormak lazım Mithat Nehir’in dürüst halka lanse etmeye çalışanların vicdanları şimdi hiç sızlamıyor mu?

2013 yılında reklam panolarında koca koca afişlerde ‘’VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK’’, yazılarıyla çok büyük işler yaptığını sanmaktadır.

Başkan nelerle övünürdü o günlerde hatırlayanınız vardır mutlaka?

Belediye çalışan işçilerin birikmiş paralarını tırpanlayarak bir işçiden kesebildiği ölçüde en az 10 binliranın üstünde kesilerek, hatta daha üstü bu rakamın, üstelik işçilere ‘’Her türlü hakkımı aldım’’ yazısı imzalatılarak.

‘’Su patlağını tamir etmek, Mezarların otlarını biçmek,Sinek ilacı atmak.

Elbette bunlar gereklidir ancak bu işleri yapmakla halkın kendisine verdiği görevi yerine getirdiği anlamına gelmez, çünkü bu kayda değer bir hizmet değildir.

‘’Samandağ da değişim rüzgarları esiyor, Samandağ’ın çehresi değişiyor’’

Bu yazıları yerel gazetelerde yer alsaydı bile normal anlaşılmaz olurken, tut sen ülkenin her yerinde halkın okuyacağı internet sayfalarında yer almasını sağla.’’(*)

Her şeyi anlayışla karşılayacak hoşgörü sahibi bir Samandağ yok artık Belediyemizin karşısında.

Çünkü Sülün Osman’a rahmet okutacak bir çapsızlık yaşanıyor ilçemizde.

Ve adına siyaset, politika, şeffaf halkçı belediyecilik deniliyor.

Bir tarafta Mustafa Kemal’in kemikleri sızlıyor diğer taraftan devrimcilerin mirası kirletilip talan ediliyor.

Samandağ izliyor…

 

Share
618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TURGUT ÖZAL’I ÖVEN CHP

  20 Eylül 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Bir süre önce CHP’li Yenimahalle Belediyesi, açtığı kültür merkezine "Turgut Özal" adını koymuştur. Belediye başkanı Fethi YAŞAR ve CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, kültür merkezinin açılışında birer konuşma yaparak Turgut Özal’a methiyeler düzmüşlerdir. Bu nasıl bir ikiyüzlülük? Kültür merkezine ismini verecek başka değerli büyük insan kalmadı mı? Sayın Kılıçdaroğlu; Turgut Özal’ın 10 Eylül 1986 tarihinde “geçinemiyoruz açız” diyen işçiye “senin oyuna ihtiyacım yok, hadi yürü kime oy verirsen ver” dediğini hatırlıyor mu acaba? Bugün...
 • KADIN CİNAYETLERİ

  30 Ağustos 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Kadın cinayetleri çok çoğaldığı günümüzde, yeni arayışlar içine girmek yerine, sonuçlar üzerinde durulduğu, cinayetlerin sebepleri üzerinde kafa yoran yok. Herkes idamdan söz ediyor. Canilerin yetiştiği ortamı, aldığı eğitim türü ve niteliği üzerinde düşünülmesi gerektiğini söylemeliyim. İdam cezasının Hukuki yönü ile ilgilenmiyorum. Onu hukukçu arkadaşlar düşünür. Ancak kadın cinayetlerini işleyenler yazılı ve görsel basına yansıdığı kadarıyla, 20yıllık zaman diliminde 15.000 kadın cinayeti işlenmiş olduğu ifadesi yer alıyordu. Varsaya...
 • SORU ÇEŞİTLERİ

  28 Ağustos 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Bu gün ahmak üzerinde düşünmeye çalışacağım. Ahmak nedir, ne değildir? Sorularına yanıt arayacağım. Ahmak sözcüğünün sözlük anlamı:. Aklını gereği gibi kullanmayan, bön, budala, aptal:’’ Ahmak misafir ev sahibini ağırlar.’’  Atasözü. Bir diğer örnek; ’’Ahmağa yüz, abdala söz vermeye gelmez.’’ Başka bir örnek; ‘’Nerede zekâ umarsak orada ahmaklıkla karşılarız.  – A. Ş. Hisar. ’’TDK Cilt 1, Sayfa: 49 Memlekette kaç tane ahmak var? Bulunacağı var saydığımız ahmakların kaçi okumu, kaçı cahil çıkar. Okumuş ahmaklar ne iş yapıyor...
 • TARAFSIZ BASINA FRANSIZ KALMAK

  29 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Emlak, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Otomotiv, Röportajlar, Sağlık, Siyaset, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Halkımıza, İlçemiz kısa bir süre önce Evvel Temmuz etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Gazetemiz, halkın haber alma hakkını mümkün mertebe engellemeyerek, (gazetemizin yayınının engellenmesine rağmen) çoğu etkinliği yeri geldi canlı çekim ile uluslararası alana taşıdı, yeri geldi matbuat üzerinden okurlarla buluşturdu. Takdir edersiniz ki ilçede Evvel Temmuz Festivalini destekleyenler olduğu gibi kimi vatandaşımız, kültürden uzak, kimileri de özünden saptırılmış olarak değerlendirdi. Biz Samandağ AYNA’sı olarak her türlü görüşü eşit...