ÜST REKLAM

logo

reklam

BAŞKAN NE İLE ÖVÜNÜYOR


Ümit Sağaltıcı
deneme01@hotmail.com

 

 

Cumhuriyetin ışığı ile parlayan bir ilçe, karanlığı aydınlatan bir ilçe. Tarihin sayfalarında, toplumsal ve sosyal davranışlarıyla, yetiştirdiği eğitimli gençleriyle ismini altın harflerle yazdıran bir ilçe!

Hangi ilçeden söz ediyoruz?

Tabii ki Samandağ’dan.

Hakkında bu köşeden çok şeyler yazdım, yazmaya devam edeceğim. Kimileri alkışladı, kimileri de bana sitemkâr oldular, bunun ötesine geçip, köprüler yıkanlar da oldu.

Ama her iki kesim Samandağ için kılını rüzgâra tutmadı. Özellikle mi yapılıyor bilmiyorum. Ancak benim bildiğim ve gördüğüm tek şey Samandağ da eşit hizmet görmeyen bir ilçe!

Neden acaba?

Bir bilsek!

Bugünkü yerel Belediye yönetimine gelen, ÖDP’den CHP  aktarımlı bir kişi. Ve çok iyi niyetle geldi gelirken de. Tuh tuh nazar değmesin dedirtecek kadar üstüne titredik halkımızla birlikte.

Hoş geldin dedik!

Moda deyimle iyi ki varsın dedik cümle alemin önünde!

O da Samandağ halkına sözler verdi.

Verilen sözlerin küçük bir kısmını yaşama geçirebilseydi çok daha başka bir görünümü olurdu Samandağın.

Ama nerde?

İlçeye vermek değil, hep alındı.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığına seçilir seçilmez bütün taşınır, taşınmaz mal varlığının beyanını vermiştir.

Mithat Nehir’in böyle bir girişimi oldu mu?

Hayır.

Şimdi sormak lazım Mithat Nehir’in dürüst halka lanse etmeye çalışanların vicdanları şimdi hiç sızlamıyor mu?

2013 yılında reklam panolarında koca koca afişlerde ‘’VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK’’, yazılarıyla çok büyük işler yaptığını sanmaktadır.

Başkan nelerle övünürdü o günlerde hatırlayanınız vardır mutlaka?

Belediye çalışan işçilerin birikmiş paralarını tırpanlayarak bir işçiden kesebildiği ölçüde en az 10 binliranın üstünde kesilerek, hatta daha üstü bu rakamın, üstelik işçilere ‘’Her türlü hakkımı aldım’’ yazısı imzalatılarak.

‘’Su patlağını tamir etmek, Mezarların otlarını biçmek,Sinek ilacı atmak.

Elbette bunlar gereklidir ancak bu işleri yapmakla halkın kendisine verdiği görevi yerine getirdiği anlamına gelmez, çünkü bu kayda değer bir hizmet değildir.

‘’Samandağ da değişim rüzgarları esiyor, Samandağ’ın çehresi değişiyor’’

Bu yazıları yerel gazetelerde yer alsaydı bile normal anlaşılmaz olurken, tut sen ülkenin her yerinde halkın okuyacağı internet sayfalarında yer almasını sağla.’’(*)

Her şeyi anlayışla karşılayacak hoşgörü sahibi bir Samandağ yok artık Belediyemizin karşısında.

Çünkü Sülün Osman’a rahmet okutacak bir çapsızlık yaşanıyor ilçemizde.

Ve adına siyaset, politika, şeffaf halkçı belediyecilik deniliyor.

Bir tarafta Mustafa Kemal’in kemikleri sızlıyor diğer taraftan devrimcilerin mirası kirletilip talan ediliyor.

Samandağ izliyor…

 

Share
709 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SARILMAK İLAÇ VE AŞILARDAN DAHA ETKİLİ

  26 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Sarılmanın, öpüşmenin hatta tokalaşmanın soğuk algınlığı ve gribe yakalanmayı kolaylaştırdığı bilinirdi ve insanlardan özellikle salgın zamanlarında bu tür davranışlardan uzak durmaları istenirdi. Yeni bir araştırma ise bu tür hastalıkları önlemede  “sıcak bir kucaklaşmanın” ilaç ve aşılardan daha etkili olduğunu gösteriyor. Carnegie Mellon Üniversitesi uzmanları tarafından gerçekleştirilen araştırmada sarılmanın vücudun stresle baş etme ve enfeksiyonlarla savaşma kabiliyetini de artırdığı belirlendi. Psychol...
 • TARIM VE HAYVANCILIK SORUNLARI

  17 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Ülkemizin tarımsal potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen, yeterince değerlendirmiyor. Topraklarımızın büyük çoğunluğu verimlidir ve tarıma elverişlidir. Bu potansiyelin değerlendirilmesi için tarım politikaları, bilenler tarafından ele alınarak orta ve uzun vadeli uygulanabilir bir politika belirlenmelidir. Tarımda temel sorun yüksek girdi maliyetleri. Üreticilere ucuz yakıt ve ucuz tohum sağlanmalı. Tarımsal sanayide ise en önemli sorunlardan birisi yüksek finans maliyeti. Üreticiyi ezmeden düşük faizli hatta...
 • BEL – BİR A.Ş. MAĞDURLARI NASIL OLUŞTU?

  14 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  Asaf HİŞMİ BELBİR A.Ş.  ile Samandağ Belediyesi yetkililerinin ortak sorumluluğu altında BEL – BİR A.Ş. mağdurları, yok yere yaratılıp, geliştirildi. Aslında bu resmi belgelerle vatandaşı soyma operasyonu idi. Sonrada belde talanına dönüştü. BEL – BİR A.Ş. Kendini kamu kurumu oluğunu ve birçok belediyenin kendilerinin ortağı olup, beraberce ilgili belediyelerin acil ihtiyaçlarını karşıladıklarını, Samandağ Belediyesinin acil ihtiyaçlarını benzer şekilde karşılayabileceklerini ifade etmişlerdi. Samandağ Belediyesi yetkilileri, adı geç...
 • KAPİTALİZMDE HER YOL CEHENNEME ÇIKAR

  12 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Eğitimci Sami Aslan Büyük fikir ve mücadele ustası Dr. Hikmet Kıvılcımlı “Allah, Peygamber, Kitap” isimli eserinde şöyle diyor: “7 bin sene sürmüş antika tarih, medeniyetlerin kuruluşu ve yıkılışı tarihidir. Bir medeniyet kuruluyor gelişiyor sonra duraklıyor, daha sonra da yıkılıyor. Fakat insanlık yıkılmıyor, toplumun üstüne çıkmış “yarı Allah” kesilmiş müstebitler yıkılıyordu ve o yıkılan medeniyetin hemen yanı başında yeni bir medeniyet doğuyordu, daha sonra o medeniyet de daha önceki yıkılan medeniyetin yolundan gidiyor; duraklama ...