BAŞKAN KAMACI; “ÖTEKİLEŞTİRME POLİTİKALARINA SUSMAYACAĞIZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAŞKAN KAMACI; “ÖTEKİLEŞTİRME POLİTİKALARINA SUSMAYACAĞIZ”

Bu haber 25 Şubat 2022 - 11:49 'de eklendi ve 277 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, HBB ve Başkan Savaş’a seslendi; “geçmişte alıştığı gibi Samandağ halkına karşı bir daha ve tekrar ötekileştirme ve negatif politikalar uygulamasına tahammülümüz olmayacak ve susmayacağız.” Dedi. 

Ziraat Odası Başkanı Kamacı konu ile ilgili açıklamasında; “Hoşgörü, bir arada yaşama, paylaşma kültürü ve misafirperverliği ile Dünya’ya örnek olmuş HATAY’ı yöneten Lütfü SAVAŞ; Görevini kötüye kullanmak sureti ile Hatay halkı arasında kimilerine pozitif kimilerine negatif ayrımcı politikalarını ısrarla sürdürdüğü 8 yıl dahilinde  Hatay’ın bazı İlçelerine, her yıl olmak üzere onlarca trilyon tl meblağlar harcamak sureti ile satın aldığı çilek ve diğer muhtelif fideler, zeytin ve muhtelif meyve fidanları ile muhtelif tohum ve zeytin seleleri gibi girdileri bedelsiz olmak sureti ile dağıttığını bu İlçelerin alt yapı ,içme suyu, kanalizasyon, yol ıslahları, arıtma tesisleri v.s. yatırımlarının bitirildiğini ve faaliyete geçirildiğini  üzerini çizerek açıklamaktadır.

Türkiye’mizin herhangi bir yerinde bulunan emekçi üreticilerimize yapılan ve yapılacak destekten asla ve kata rahatsızlık duymayız bilakis çok seviniriz.

Ancak; Hatay halkının geneline ait olan EŞİT ve ADİL harcanması ve dağıtılması gereken bütçeden, birilerine negatif diğerine pozitif ayrım yapmak sureti ile yapılan ve yapılacak harcamaları, destekleri asla kabul etmedik, etmeyeceğiz.

Zira; Lütfü SAVAŞ ;8 yıl boyunca park ve bahçe müdürlüğü üzerinden satın aldığı fide fidan ve sözde tarıma harcadığı yüzlerce trilyon meblağlardan Samandağ çiftçisine 1 TL dahi harcaması bulunmamaktadır.

Mübalağa etmiyorum: HBB ve Başkanı faturalarında Samandağ çiftçisine harcama gösterseler dahi fiilde ve gerçekte Samandağ çiftçisine ve tarımına 1 TL dahi destekleri veya harcamaları yoktur. Bilakis kösteklemeleri ve engellemeleri  vardır.

Ayrıca;Sayın SAVAŞ tarafından Samandağ’ına yapılacağına dair söz verdiği yatırım ve hizmetler lafta kalmaktan öteye götürülmemiş. Halkın aklı ile dalga geçilmiştir.

8 yıl dahilinde Samandağ İlçesi ve halkının hakkı olan ve HBB tarafından Samandağ İlçesine harcanması gereken 1 Katrilyon TL değerinde para yok edilmiştir.

Bunun adı ötekileştirme değil de Nedir?

Bunun adı kin ve nefret değil de Nedir.?

Bunun adı nifak değil de Nedir?

Bunun adı hak ihlali değil de Nedir?

Sayın SAVAŞ’ın 8 yıldır izlediği bu tür ayrımcı politikası HATAY Halkı olarak yüzlerce yıldır.

İnşa ettiğimiz,barış ,hoşgörü, sevgi ve saygı üzerine kurulmuş birlikte yaşama kültürümüze DARBE vurmaktadır.

Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar misalinde olduğu gibi.

Bilindiği üzere Hükümetin yanlış tarım ve ekonomi politikaları neticesinde ekonomik sıkıntılar içine giren ve üretemez hale gelen çiftçilerimizin yarasına merhem olmak üzere

Sayın KILIÇDAROĞLU’nun C.H.P.’li Belediyelere çiftçilerinize destek olun talimatı vermesi üzerine Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir, Adana, Mersin v.s. Büyükşehir Belediyeleri çiftçilerinize desteklerini eşit ve adil bir şekilde yapmış ve yapmaya devam ederlerken Lütfü Bey öncelikle bu talimatı görmezlikten gelme girişiminde bulunmuştur.

Benim ve benim gibi duyarlı Oda Başkanları ile diğer çiftçi temsilcileri ve çiftçilerimizin yüksek sesle itirazlar ve bu itirazlarını CHP Genel Merkezinin duyması üzerine; Lütfü SAVAŞ Hatay çiftçisine bilabedel fidan, fide tohum ile ucuzlatılmış gübre dağıtma kararı açıklamış bulunmasından dolayı memnunuz, müteşekkiriz.

Bu noktada Samandağ halkı olarak HBB ve Başkanı tarafından geçmişte maruz kaldığımız negatif ayrım ve ötekileştirme politikalarından doğan haklarımızı talep etmeyi ve savunmayı gündemimizde bırakmak kaydı ile Sayın KILIÇDAROĞLU’NUN talimatıyla Halkın bütçesinden yapılacak girdi desteğinin dağıtımında Sayın SAVAŞ’tan geçmişte alıştığı gibi Samandağ halkına karşı bir daha ve tekrar ötekileştirme ve negatif politikalar uygulamasına tahammülümüz olmayacak ve SUSMAYACAĞIZ.

Sayın SAVAŞ’tan Sayın KILIÇDAROĞLU’nun talimatları doğrultusunda HBB’nin çiftçilerimize yapacağı girdi desteklerini HATAY’ın 15 İlçesine ve halkına nüfus oranları dikkate alınmak sureti ile EŞİT ve ADİL bir şekilde  dağıtılmasını, ayrıca hizmetlere dair dağılımında aynı şekilde eşit adaletli yapılması talebimizi yineliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı