BAŞKAN HABİP’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAŞKAN HABİP’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bu haber 25 Şubat 2022 - 11:19 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi.

Samandağ İYİ Parti İlçe Başkanı Avukat Elanur Habip, yeni Samandağ Devlet Hastanesinin açıklanan tarihte vatandaşların hizmetine sunulacağı bilgisini araştırdı, hastanenin hizmete giremediğinin gerçek nedenini kamuoyuyla paylaştı.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Habip; “Sevgili Samandağ halkı algı yönetimleriyle Hatay ve Samandağ’a hizmetleri engelleyen köhnemiş ikditar mensupları ve onların yerel temsilcileri bilerek ve isteyerek yalan- yanlış bilgiler vererek özel de Samandağ halkını genelde ise Hatay halkını sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a karşı karşıya getirmek istemektedir. Hatırlarsanız benzer bir durumu yaz ayında Hat-su’yu bahane edip Karaçay Barajından su vermek olunca aynı şekilde katkı yapacakların Sayın Lütfü Savaş’ı Samandağ halkıyla karşı karşıya getirme adına gerçekleri çarpıtmış hatta onlarla işbirlikçilik yapan belediye başkanına özel teşekkür ettikleri hafızalarımızda taptaze dururken aynı algıyı hastane bağlantı yolu meselesinde yaptıklarını ibretle izleyeceğiz.

Halbu ki kendi uhdelerinde bulunan Karayolları Genel Müdürülüğü’nün bu 600-700 metrelik alanda kamulaştırılması gereken yerlerin bilgilerini vermediği gibi Ambulansların Güvenli geçişini yapabilecekleri kavşakları da yapmadıkları yapılan yazışmalarda sabit iken sırf algı yaratmak amacıyla doğrular gizlenip yalan- yanlış beyanlarla halkı enayi yerine koyacaklarını düşünenler unutmasın ki kendileri ve onların yerel işbirlikçileri sandıkta gerekli cevabı alacaklardır ve kaybettikleri şehirlere hizmeti engellemek için her türlü çabayı yüzleri kızarmadan ortaya koyanların oyunlarını bozma adına Büyükşehir Başkanımız sayın Lütfü Savaş beyfendinin konu ile ilgili verdiği bilgi notlarından aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Belediyemiz tarafından planı yapılmış olan Kuşalanı Devlet Hastanesi ile Samandağ ana yol arası 650 metredir. Bahse konu yol şuan itibariye ortalama 6 mt genişliğinde olup, imar planında 20 metre genişliğindedir. Bu nedenle Belediyemiz tarafından yolda genişletme çalışmaları başlatılmıştır. Ancak hastane yolunun amacına uygun olarak genişletilmesi ve kullanılabilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Samandağ Çevre Yoluna hastane bağlantısının yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda, belediyemiz tarafından 19 Ağustos 2021 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğüne resmi yazı yazılarak, “yol yapımı planının tamamlandığı, 20 metre genişliğindeki yolun yapımı için, bağlantı yollarında ambulansların da geçişini kolaylaştıracak koordinatlar verilerek kavşak düzenlemesi” talep edilmiştir.

Yazımızda Antakya- Samandağ Karayolu üzerinde hastane bağlantısı sağlayacak yollarda kamulaştırma sınırı ile yollar üzerinde mevcut binalar olduğundan kamulaştırma bilgileri talep edilmiştir.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden söz konusu yol ile ilgili olarak, 13 Eylül 2021 tarihli yazı ile tarafımıza, “En kısa zamanda çalışmalara başlanacak olup bu bu kesimdeki kavşak imalatı yeni yapılan ikmal ihale iş kapsamına alınacaktır.” cevabı gönderilmiştir.

KGM’nin yapacağı yol bağlantısı haricindeki geri kalan kısım ile ilgili yol genişletme çalışmaları başlatılmış, ivedi şekilde tamamlanacaktır.  Ancak bahse konu yolun trafik güvenliği ve ambulans yolu olarak açılabilmesi için KGM tarafından kavşak ve kamulaştırılması gereken binalar bulunmaktadır. Bu çalışmaların KGM tarafından hızla yapılmasına müteakip Belediyemiz çalışmaları başlanan yol bağlantısını bitirecektir.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı