BAŞKAN ERYILMAZ’DAN İPEK EVİ’NE ZİYARET - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

BAŞKAN ERYILMAZ’DAN İPEK EVİ’NE ZİYARET

Bu haber 21 Temmuz 2020 - 17:07 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz Mağaracık Mahallesi’nde faaliyeti devam eden İpek Evi’ni ziyaret ederek İpek Evinde bulunan kursiyerlerle bir araya geldi.

İpek Evi’nde kursiyer kadınlar tarafından yapılan ipek şal, örtü ve çarşafları inceleyen Başkan Eryılmaz, unutulmaya yüz tutmuş bir meslek olan İpek Böceği yetiştiriciliğine Samandağ’da devam edildiğini belirterek, ipek böceği yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Başkan Eryılmaz ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “ Unutulmaya yüz tutmuş bir meslek olan İpek Böceği yetiştiriciliği, ilçemizde İpek Evinde bulunan emekçi kadınlarımızca devam ediyor. Samandağ’ımızda İpek Böceği (Koza) yetiştiriciliği işini yaygınlaştırarak ilçemizde birçok aileye katkı sunmak için Belediye olarak her türlü katkıyı sunacağız.

Geleneklerimizde var olan İpek böcekçiliği işini yaşatarak gelecek kuşaklara aktarılması ve İlçemizde birçok aileye iş imkanı sağlayarak aile bütçesine katkı sunmasının yanı sıra bu geleneksel değerlerin ilçemizin turizm potansiyeline de katkı sunmasını amaçlıyoruz. İleriki süreçte bu işi yapmak isteyen bütün vatandaşlarımıza kapımızı açacağız” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı