BAŞKAN ERYILMAZ’DAN BAYRAM MESAJI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAŞKAN ERYILMAZ’DAN BAYRAM MESAJI

Bu haber 19 Temmuz 2022 - 10:48 'de eklendi ve 207 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz Ğadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Eryılmaz mesajında, ‘ilçemizdeki saygı, sevgi ve kardeşliğin tüm dünyaya örnek teşkil etmesini temenni ediyorum’ dedi.

Başkan Eryılmaz mesajında; “ Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) Veda Haccı dönüşünde Hz. Ali’yi halife ilan ettiği ve İslam dininin tamamlandığı gün olarak kabul ettiği birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi Ğadir-i Hum Bayramı, Alevilik inancının en önemli günlerinden biridir.

Ğadir Hum Bayramı, Ehlibeytin yolundan gitmeye ant içenlerin zulme maruz kalma pahasına hak yolundan dönmeyerek, yüzyıllarca Ehlibeyt’e bağlılıklarını sürdürenlerin kutsal günüdür. Kardeşlik, birlik ve dayanışma duygularının, karşılıklı hoşgörü ve anlayışın en güzel örneklerinin yaşandığı bayramdır.

Bu vesileyle, tüm halkımızın Ğadir Hum Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, edilen duaların kabul edilmesini diliyor, ilçemizdeki saygı, sevgi ve kardeşliğin tüm dünyaya örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. “ ifadelerine yer verdi.

Haber-  Foto: Rizan Sağaltıcı