BAŞKAN ERYILMAZ VİCDANLARA SESLENDİ « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

BAŞKAN ERYILMAZ VİCDANLARA SESLENDİ

Bu haber 12 Ağustos 2022 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, Nefes Bebeğin yaşam mücadelesine destek olmak için vatandaşlara seslendi.  20 aydır devam eden kampanyanın son aşamasına yaklaşırken arzu ettikleri noktada olmadıklarını ifade ederek bir maaşını daha bağışlayan Başkan Eryılmaz İlçemiz iş adamlarını ve yurtdışında çalışan vatandaşalrı duyarlılığa, Nefes’in hayata tutunması için bir adım atmaya davet etti.

Başkan Eryılmaz Nefes Bebek İçin Bir Maaşını Daha Bağışladı

Konu üzerinde makamında Nefes bebek için yaptığı çağrıda Başkan Eryılmaz; “Merhaba değerli arkadaşlar. Nefes bebek annesi ve babasıyla beraber bizleri ziyaret etti. Şuanda Belediyedeyiz. 20 aydır devam eden kampanyanın son aşamasına yaklaşıyoruz. Zaman gittikçe daralıyor. Ama gördüğüm kadarıyla arzu ettiğimiz istediğimiz noktada değiliz. Benim bildiğim Samandağlı, Hataylı hemşehrilerimiz yardımseverdir, gönlü zengindir. Bu fani dünyada hepimiz gelip gidecez bir gün.  Dolayısıyla önemli olan bu gökkubbe altında hoş bir seda bırakmak. Bu güzel bebeğimizin hayatından değerli hiçbir şey yoktur. Evet para önemli ama paradan daha önemli şeyler var. Dolayısıyla Samandağ toplumunun o hep övündüğümüz hayırsever, toplumsal dayanışma duygusunun en üst noktada olduğu özelliklerini burada da görmek istiyoruz. Buna benzer başka vakalarda oldu. Çoğunda 3 buçuk ayda topladılar. İstanbul’da 6 ayda topladılar. Başka başka şehirlerde çok kısa sürede bu kampanya gerçekleştirildi. Neden biz Samandağ’da 20 aydır bu güzel bebeğimize sahip çıkamadık. Bu memleketin iş adamlarına sesleniyorum. Lütfen elinizi biraz cebinize atın. Bizler evet kurban yapıyoruz, hayır yapıyoruz ama burada da yaptığınız hayır en az kurban hayrı kadar değerlidir. Samandağ toplumunun dayanışma duygusunu harekete geçirmek bütün Türkiye’ye buradan birbirimize ne kadar dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek açısından buna ihtiyacımız var. Ben bunu burada söylemek istemiyorum ama ben daha önce bir maaşımı bağışladım bugünde bir maaşımı bağışladım. Gerekiyorsa bir tane daha bağışlayacağım.

Ama Nefes’imize sahip çıkmamız lazım. Ben şimdi sordum anne babasına. Bazı iş adamlarımızın isimlerini zikretik. Bana söylenen rakamlardan utandım. Yurt dışında çalışan arkadaşlara da sesleniyorum.  Afrika’da ki ve dünyanın diğer ülkesindeki iş adamlarımıza da. Allah hepsin güç kuvvet versin. Allah hepsini korusun. Ortadoğu’da çalışanlara, Romanya’da Rusya’da çalışan arakadaşlarımıza sesleniyorum. Lütfen arkadaşlar bakın bu annenin, babanın ve bebeğin çektiği acı yeter. Onların çektiği acıyı sizin biraz hissetmenizi istiyorum. Ben en kısa sürede bu kampanyanın neticelenmesini Nefes bebeğin de hayata tutunacak bir sürece girmesini istiyorum. İş adamlarımızdan bu duyarlılığı bekliyorum, bu desteği de bekliyorum. Ben bu sürecin canla başla takipçisi olacağım. Durumu çok iyi olan iş adamları 2000 TL 3000 TL bağış yaparak siz katkı sunduğunuzu mu sanıyorsunuz. Bir yemeğiniz bile 10.000 Tl iken bu bebeğimiz için 2000 Tl’yi siz yeterli görüyorsanız ben sizin vicdanınıza bırakıyorum.

Nefes bebeğe sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. Nefes bebek acı çekmesin. Anne ve babası hergün acı çekmesin. Eğer bu kampanya başarıya ulaşmazsa bu Samandağ halkımızın alnına bir kara leke olarak kalacaktır. Nerede bizim Milletvekillerimize sesleniyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza sesleniyorum. Oda Başkanlarına sesleniyorum. İş adamlarına sesleniyorum. Üniversite mezunlarına, doktorlara herkese sesleniyorum. Herkes elini taşın altına koysun. Ben bugüne kadar Belediye Başkanı olarak Milletvekili sıfatımla da dahi hiç kimseden en ufak bir bağış talebinde bulunmadım. Ama Nefes bebek için istiyorum bunu. Bugün yaşadıklarım, duyduklarım beni gerdi. Biraz sert konuşuyorum bunun farkındayım. Ama bu noktada olmamız gerekirdi. Son olarak Nefes bebeğimize sahip çıkalım. Hep birlikte Nefes bebeğimizi kurtaralım. Samandağ halkına yakışanı yapalım. Yurtdışında çalışan iş adamları lütfen sizden ciddi bir yardım bekliyorum” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket