Başkan Eryılmaz; “Samandağ Tarihi Bir Ana Tanıklık Ediyor” BİR UCUBEYİ TARİHE GÖMDÜLER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Başkan Eryılmaz; “Samandağ Tarihi Bir Ana Tanıklık Ediyor” BİR UCUBEYİ TARİHE GÖMDÜLER

Bu haber 05 Nisan 2022 - 14:33 'de eklendi ve 361 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, ilçemizin kangrenleşmiş sorunlarından biri olan ilçenin kalbine hançer gibi saplanmış eski askerlik şubesinin yerindeki binayı Yönetimiyle beraber aldığı kararla, yıkarak yerine park yapacaklarını müjdeledi.

“Yönetimimle göreve geldiğimim ilk günden beri şiar olarak edindiğimiz atıl alanları verimli ve halkın refahı doğrultusunda kullanma noktasında çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” diyerek açıklamada bulunan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, “Sevgili Samandağlı hemşerilerim, şu anda tarihi bir ana tanıklık ediyorsunuz. Bundan 33 yıl önce, 1993 yılında yapılmış, ucube gibi şehrin merkezinde duran ve bir türlü çözülemeyen bu binanın yıkımı bizim yönetime nasip oldu. Samandağ’ımıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum.

“Samandağ halkımıza merkezde soluk alabilecekleri, oturup dinlenebilecekleri yemyeşil güzel bir parkı hediye edeceğiz”

30 yıldır çözülemeyen birçok sorundan biri olan Samandağ eski askerlik şubesinin yerinde yapılmış olan bu bina ile ilgili hukuki süreç tamamlandı. Bununla ilgili meclis üyelerimiz ile beraber yıkım kararı aldık. Bu bina yıkıldıktan hemen sonra burada güzel bir parkı Samandağ’ımıza kazandıracağımızın müjdesini buradan vermek istiyorum. Halkımızın böyle bir talebi, böyle bir beklentisi vardı ve bu beklentiye cevap verecek şekilde projemizi hazırladık, en kısa sürede ihalesine çıkacağız. Samandağ halkımıza, merkezde soluk alabilecekleri, oturup dinlenebilecekleri yemyeşil güzel bir parkı hediye edeceğiz.

Bu bina en geç 15 gün içerisinde yıkılacak, temizlenecek ve en kısa sürede hazırlamış olduğumuz park projemizi hayata geçireceğiz. Bu binada daha önce Belbir ile yapılmış olan gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinden dolayı dükkan almış olan vatandaşlarımız vardı. Alt katı kullanıyorlardı. Mahkeme bu konuda karar verdi. Mahkemenin vermiş olduğu karar çerçevesinde buradan dükkan alan vatandaşlarımızı hiçbir şekilde mağdur etmeden paralarını en geç bir ay içerisinde ödeme sözü veriyoruz. Bu da bizim oradaki vatandaşlarımıza bir müjdemiz olsun.

“50-60 yıldır ilçemizin çözülmeyen diğer sorunlarına da tek tek çözüm üretmeye devam ediyoruz”

Kimseyi mağdur etmeden, Samandağ’ın kronik hale gelmiş sorununu çözmek suretiyle Samandağ’ımıza güzel bir park kazandırmış ve bu sorunu çözmüş olacağız. 50-60 yıldır ilçemizin çözülmeyen diğer sorunlarına da tek tek çözüm üretmeye devam ediyoruz.

Güzel bir Samandağ’ı, yaşanabilir bir Samandağ’ı hep birlikte inşa edeceğiz. Bize bu süreçte katkı sunan, yanımızda duran başta belediye meclis üyesi arkadaşlarım olmak üzere Kadın Kolları Başkanımıza, ilçe örgütümüze ve duyarlılık gösteren, burada dükkanların boşaltılması noktasında bize zorluk çıkarmayan, bize yardımcı olan esnafımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Eski Askerlik Şubesi Önünde hafta sonunda gerçekleşen açıklamaya Meclis Üyeleri, Parti Yöneticileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı

Foto: Aslı Sağaltıcı