BAŞKAN ERYILMAZ, PVSK MD. 4A’NIN ÖZÜNÜ HATIRLATTI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BAŞKAN ERYILMAZ, PVSK MD. 4A’NIN ÖZÜNÜ HATIRLATTI

Bu haber 30 Temmuz 2020 - 15:42 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, meslektaşı olan Hatay Baro Başkanı Avukat Ekrem Dönmez’e gerçekleştirilen gözaltı sürecine değinerek, ‘yaşanan bu tatsız olaydan ötürü Hatay Barosu Başkanı Sayın Ekrem Dönmez’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve herkesi hukuk kurallarına uygun bir şekilde davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eryılmaz geçmiş olsun Mesajında, “Eşi ve çocuklarıyla yemek yediği lokantada kimliğini almak isteyen polislerden dayanak isteyen Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in zorla götürülüp gözaltına alınması hem hukuk camiasında hem de kamuoyu nezdinde tepki ve rahatsızlığa yol açmıştır.

Polisin kimlik sorma yetkisi elbette vardır. Ancak PVSK md. 4A’nın özü, polisin tanıdığı halde Baro Başkanlarına kimlik sormasına izin vermemektedir.

Kanunen il Cumhuriyet Başsavcısı ile eşit kurumsal pozisyonda bulunan baro başkanının o ilde görev yapan polis memurları ve özellikle amirleri tarafından tanınmaması hayatın olağan akışına uygun değildir.

Yaşanan bu tatsız olaydan ötürü Hatay Barosu Başkanı Sayın Ekrem Dönmez’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve herkesi hukuk kurallarına uygun bir şekilde davranmaya davet ediyoruz”dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films