BAŞKAN ERYILMAZ; “HBB BAŞKANIMIZ SAVAŞ’IN YANINDAYIZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAŞKAN ERYILMAZ; “HBB BAŞKANIMIZ SAVAŞ’IN YANINDAYIZ”

Bu haber 19 Mart 2022 - 14:40 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın Suriyelilerle alakalı yapmış olduğu açıklamaya istinaden İçişleri Bakan Yardımcısının soruşturma açılması konusunda üzüntü içerisinde olduklarını ifade ederek Başkan Savaş’ın yanında olduğunu ifade etti.

Konu üzerine açıklamada bulunan Başkan Savaş; “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın Suriyelilerle alakalı yapmış olduğu açıklamaya istinaden İçişleri Bakan Yardımcısının soruşturma açılması konusunda talimat vermesini büyük bir üzüntü ve hayretle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum.

Biz İçişleri Bakanlığı’ndan Türkiye ve bölge açısından risk oluşturan Suriyeliler konusunun kalıcı bir çözüme kavuşturulması için çaba sarf etmesini beklerken, bu konuya parmak basmaya çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız hakkında soruşturma açılması talebinde bulunulması toplumda büyük bir tepkiye ve hayal kırıklığına yol açmıştır. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan bu talihsiz açıklamanın geri çekilmesini bekliyoruz. Ülkemiz ve bölgemiz açısından her geçen gün biraz daha sosyal bir risk haline gelen Türkiye’deki Suriyelilerin durumunu çözüme kavuşturmak ve uygun yöntem ile ülkelerine geri dönmesini sağlamak için adımlar atmasını bekliyoruz.

Hatay’da doğan Suriyelilerin sayısı konusunda farklı rakamlar telaffuz edilse de gelecekte demografik yapıyı ciddi bir şekilde etkileyecek bir nüfus artışının olduğu açıktır. Bölgemizin ve ülkemizin güvenliği ve geleceği açısından bu kadar önemli bir konunun Türkiye’nin gündemine getirilmesinden hükümetin rahatsız olması yerine bu önemli soruna çözüm bulmasını bekliyoruz.

Bu konuyu Türkiye’nin gündemine getiren Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, Sayın Lütfü Savaş’ın yalnız olmadığını da ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı