BAŞKAN ÇİFTÇİ, ĞADİR’İN ÖNEMİ HATIRLATTI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BAŞKAN ÇİFTÇİ, ĞADİR’İN ÖNEMİ HATIRLATTI

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 17:26 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.

Alevi Değerleri Derneği Başkanı Şeyh Zülfikar Çiftçi, Peygamber Efendimizin İmam Ali Hazretlerine velayet ve hilafet  makamı için biat edip tüm Müslümanlara biatı emrettiği gün olan Ğadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çiftçi mesajında; “Ğadir Biatı,  hicretin onuncu yılı 632’de Zilhicce  ayının 18’i Cuma günü Veda Haccından dönen Peygamber’(saav) in, kendisine ulaşan ilahi emir gereği (Maide-67); Hz. Ali’yi yüz bini aşkın kişi önünde vasi ve halife tayin etmesi olayıdır.

Peygamber bu ilahi emir gereği ‘’Ben kimin mevlasıysam Ali de onun mevlasıdır.’’ Ali benim vasimdir, vekilimdir, kefilimdir, halifemdir, varisimdir, Ali bendendir, ben Ali’denim. Kim onu severse  beni ve dolayısıyla Allah’ı sevmiş olur, kim ona kin duyar, düşman olursa benim de yüce Allah’ın da düşmanıdır.’’

Kutsal emanetlerin Kur’an ve Ehlibeyt oldukları açıklanmış ve bunlar dışındaki rehberlik batıl sayılmıştır. Sakaleyn vurgusu yapılmıştır.Hazırda bulunan herkesin Ali Hazretlerine biat etmeleri emredilmiş, Ebubekir ve Ömer de Biat etmiştir.

Biatın akabinde İslamiyetin kemale erdiği müjdelenmiştir.(Maide-3)

Ğadir Bayramının tüm dünya insanları için hayırlara vesile olmasını diliyor, halkımızın bayramını tebrik ediyoruz” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı