“BASIN MENSUPLARI DEMOKRASİMİZİN AYRILMAZ PARÇALARIDIR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“BASIN MENSUPLARI DEMOKRASİMİZİN AYRILMAZ PARÇALARIDIR”

Bu haber 10 Ocak 2022 - 20:36 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

TBMM Dijital mecralar komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, medyanın 4. Kuvvet ve demokrasilerin olmazsa olmaz şartı olduğunu ifade ederek 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

Yasama, yürütme, yargı erklerinin yanında demokrasilerde basının 4. Kuvvet olduğunu belirterek Hatay başta olmak üzere 81 vilayette büyük fedakarlıkla çalışan gazetecilerin gününü kutlayan Vekil Yayman açıklamasında, basın mensuplarının yerelde çok büyük sorunlar yaşadığını ifade eden Yayman özellikle ilan ve reklam başta olmak üzere yerel medyanın korona salgını döneminde çok büyük ekonomik sorunlar yaşadığını dile getirdi.

“Sorunları Biliyoruz”

Vekil Yayman açıklamasının devamında; “Başta İnternet Gazetecilerinin ilan alma, basın kartı sahibi olma, gazeteci olarak kurumsal kimlik sahipliği konusunda çok ciddi problemleri olduğunu biliyoruz. Bunun yanında dijitalleşme karşısında yazılı ve görsel basının sorunları gün geçtikçe büyümekte ve zorlaşmaktadır. Bu sorunların aşılması İçin TBMM çatısı altında siyaset üstü bir anlayışla çalışmaya söz veriyoruz. Güçlü basın demokrasimizi de büyütecek ve haber alma hakkının güvencesi olacaktır..

Tarafsız ve ilkeli habercilik yolunda Kalemini doğrudan yana tutan, toplumun doğru bilgilendirilmesi için zaman kavramı gözetmeksizin emek harcayan, demokrasimizin ayrılmaz parçası tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Gazetecileri senede bir iki gün değil devamlı hatırlamalıyız.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı