“BAŞARILARIMIZI GÖLGELEMEYE ÇALIŞIYORLAR!” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“BAŞARILARIMIZI GÖLGELEMEYE ÇALIŞIYORLAR!”

Bu haber 26 Temmuz 2022 - 13:45 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.

 Oxford Dil Kursu yöneticisi Ahmet MİÇOOĞULLARI, son günlerde çeşitli yayın organlarında kurum aleyhine yayılan haber üzerine kamuoyunu bilgilendirdi. ‘Dil merkezimizle ilgili hukuka ve hakkaniyete aykırı paylaşımların hesabını yargı önünde soracağız’ diyen MİÇOOĞULLARI, ‘biz öğrencilerimize İngilizce Kursu verdiğimizden sırf İngilizce bölümünü sorgulayıp bununla ilgili açıklama yapabiliriz’ dedi.

Kamuoyuna duyduğu saygı gereği açıklama yaptığını konuşan MİÇOOĞULLARI açıklamasının devamında, “Oxford Dil Kursu olarak göstermiş olduğumuz başarıyı hazmedemeyen bir dil kursu 25 Temmuz 2022 günü sosyal medyada yapmış olduğumuz açıklamaların yalan ve gerçek dışı olduğunu, öğrencilerimizin Samandağ birincileri olmadığını iddia etmiştir. Size şu an gösterdiğim Sonuç Belgesinden de anlaşılacağı üzere öğrencilerimiz Zeynep YILMAZ ve Aslı KAZAN, 2022 YABANCI DİL SINAVI’NDA sorulan 80 sorudan 76 Doğru, 4 Yanlış yapmak suretiyle en çok doğru cevabı veren öğrenci olmuşlardır.

Gönül isterdi ki tüm soruları doğru cevaplandıran öğrenciler de olsun. Ancak bu sınavda en çok doğru cevabı veren bu iki öğrencimizden daha fazla doğru cevap veren öğrenci olmadığından bu öğrencilerimizi kutlamamız emeğe olan saygımızdandır.

Merkezimiz, Yabancı Dil Kursu olduğundan biz başka alandaki durumla ilgilenemeyiz. Yabancı Dil Sınavı dışındaki başka sorularda Merkezimizin bir katkısı olmadığından o konuda açıklama yapma durumumuz yoktur. Ancak biz öğrencilerimize İngilizce Kursu verdiğimizden sırf İngilizce bölümünü sorgulayıp bununla ilgili açıklama yapabiliriz. Merkezimizin yaptığı da budur.

Bilindiği üzere Lisede 4 yıl emek veren eğitim emekçisi öğretmenlerimiz var. Onların öğrencilere vermiş olduğu eğitimi, katkıyı takdir ediyor ve emekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Türkiye sıralamasında vermiş oldukları eğitimin de önemi çoktur. Ancak Merkezimizin Yabancı Dil alanında gösterdiği başarıyı hazmedeyenler telaşa girerek başarılarımızı gölgelemeye çalışmaktadırlar. Buna izin vermemiz mümkün değildir.

Birileri merkezimizin halk arasında bilinen Oxford Dil Kursu şeklindeki isminden de rahatsızlık duymuşlardır. Bilindiği üzere bu isim, öğrencilerimize sunmuş olduğumuz yayınlardan kaynaklı bir haktır. Aynı ismi ülkemizde onlarca hatta yüzlerce dil merkezi kullanmaktadır. Aynı ismi kullanan dil merkezlerinin buna bir itirazları yokken ticari amaçla hareket eden başka bir dil merkezinin buna itiraz etmesi beyhude bir çabadır.

Tekrar belirtelim ki kursumuzda eğitim gören öğrencilerimiz Zeynep YILMAZ ve Aslı KAZAN 76 doğru 4 yanlış ile ilçemizde İngilizce Alanında en başarılı öğrenciler olmuşlardır. Genç kardeşlerimizi ve ailelerini tekrar kutluyoruz. Başarılarının gölgelenmesine ve motivasyonlarının bozulmasına asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini, büyük emeklerle kurduğumuz ve her yıl başarımızın artarak devam ettiği Dil merkezimizle ilgili hukuka ve hakkaniyete aykırı paylaşımların hesabını yargı önünde soracağımızın bilinmesini kamuoyuyla paylaşıyoruz. Saygılarımla” dedi.

MİÇOOĞULLARI, kurum aleyhine yayın yapan birçok haber merkezinin süreçle ilgili gerçeği öğrendikten sonra haberi kaldırdığını sözlerine ekledi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı