ÜST REKLAM

logo

reklam
31 Ocak 2017

BARO, DAVA AÇTI

 

Hatay Barosu, Ceza Muhakemeleri Kanunu gereğince görevlendirilen müdafi ve vekillere yapılacak ödemelere ilişkin 2017 yılı tarifesinin iptali ve bu işlem ile ilgili olarak da dava sonuna kadar yürütmenin durdurulması için dava açtı.

Dava dilekçesini, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez imzaladı. Dava dilekçesi, Danıştay Başkanlığı’na gönderilmek üzere Hatay İdare Mahkemesi Başkanlığı’na verildi. Dava dilekçesinde, 2017 yılı CMK tarifesindeki ücretlerin Avukatlık asgari ücretinin çok altında olduğu, artış oranlarının yetersiz kaldığı kaydedilerek, “Ücretler belirlenirken, Avukatın görevlendirildiği soruşturma veya kovuşturma aşamalarının ortalama süreleri, bu süreler zarfında avukatların yükümlülükleri gereği ortalama kaç dilekçe sundukları, kaç duruşmaya girmeleri gerektiği, temyiz yükümlülükleri ve benzeri hususlar dikkate alınmamıştır.

Dolaysıyla, belirlenen ücretlerin verilen emeğin karşılığı olmaması, gerek Anayasa’da yer alan eşitlik ilkesine gerekse de angarya yasağına aykırıdır” denildi ve iptali istendi.

Haber-foto:haber merkezi

Share
716 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?