BALIK ÖLÜMLERİN KESİN SONUÇLARI AÇIKLANDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

BALIK ÖLÜMLERİN KESİN SONUÇLARI AÇIKLANDI

Bu haber 27 Eylül 2018 - 8:41 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Hatay Valiliği’nden alınan bilgiye göre İlçemizde yaşanan toplu balık ölümlerinin sonuçları kesin olarak belirlendi. Tarım Orman İl Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bölgede dört farklı noktadan alınarak Gaziantep İl Kontrol Laboratuarına gönderilen su ve ölü balık numunesinin kesin sonuçları açıklandı.

Yapılan Laboratuvar incelemesi neticesinde balık ölümlerine neden olabilecek herhangi bir fabrika atığı veya zehirli kimyasal bulgusuna rastlanılmamıştır. Toplu balık ölümlerinin neden ile ilgili yapılan araştırma sonucunda ise; Çeşitli nedenlerle Asi Nehri üzerinde oluşturulan bentlerde biriken sularda yüksek miktarda atık su, gübre ve tarım ilacı kalıntısı bulunması sebebiyle Nehir suyunda oksijen seviyesinin düşmesi, Bentlerin açılması sonrasında az miktarda su içinde üreyen yavru balıkların aniden, yüksek oranda farklı sıcaklığa sahip ve düşük oksijenli suya maruz kalması sebebi ile,

Asi Nehrinin denize dökülen kısmında üreyen balıkların ani değişen fiziksel koşullara uyum sağlayamadığı için toplu ölüm hadisesinin gerçekleştiği değerlendirilmektedir.” dendi.

Haber- Foto: Ali Doğru