ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Mayıs 2017

BALIK OLTASI DEĞİL, STRES OLTASI

 

 


İlçemizde hafta sonunda ALİKEV’in düzenlediği ‘’UÇURTMALAR DÜŞLERLE YÜKSELDİLER’’ adlı etkinliği takip ederken objektiflerimize oltayla balık tutmaya çalışan vatandaşlar takıldı. Gökyüzü ve sahilin o eşsiz görüntüsünün yanında, balık tutmaya çalışan vatandaşların yanına yöneldik.

Hem eğlendiler, hem kirliliğe dikkat çektiler!
Balık tutmaya çalışan vatandaşlarla sohbet ederken; Balığı neden, hangi amaçla tuttuklarını sorduk. Bizlere; haftanın 6 gününün iş yorgunluğunu ve stresini bu şekilde attıklarını,balıkları yemek için değil sadece stres atıp, onları tuttuktan sonra yeniden geri evlerine gönderdiklerini söylediler.

Eğlenceli zamanlar geçirdiklerini dile getiren vatandaşlar; “bazen balık yerine oltamıza ayakkabı veya denizden çıkmayacak başka eşyalar da oltamıza takılıyor. Buda bize eğlenceli geliyor. Aslında vatandaşlarımızın doğal zenginliklerimize sahip çıkması denizimizi kirletmemesi gerekiyor. Şuanda burada ALİKEV’in düş elçisi gençleri temizlik yapıyor. İnsanların ‘kirletmezsen temizlemek zorunda kalmazsın’ ifadesini rota olarak görmesi gerekiyor. Denizin kirliliği sadece görüntüde değil, deniz canlılarına da zarar veriyor. Gelin denizimize sahip çıkalım kirletmeyelim” dediler.

 

 

 

Share
663 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?