BALERİNLER KUĞU GİBİ SÜZÜLDÜ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BALERİNLER KUĞU GİBİ SÜZÜLDÜ

Bu haber 26 Haziran 2019 - 9:23 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Müzik ve Bale Resitaline Yoğun İlgi

Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Eğitim Merkezi 2018 – 2019 Müzik ve Bale Resitalini gerçekleştirdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen müzik ve bale resitali geçtiğimiz hafta sonu pazar günü Samandağ Kültür Merkezinde yapıldı.  Öğrenciler sergiledikleri performanslarıyla büyük alkış topladılar.

Resitalde etkinliğin açılış konuşmasını Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Eğitim MerkeziSongül Yüce tarafından yapıldı. Yüce konuşmasında, 2005 yılında faaliyete geçen merkezlerinin on üç yılda çok sayıda öğrenciyi sanatla buluşturmaktan ve aralarından bir kısmının da müzik öğretmeni olarak kariyerlerine katkı sunmuş olmaktan gurur duyuyoruz.

Sanat; iç alemin düşünceye dalması, güzelliğiyle bizi bizden alması, dün yaşananı bu günden devralması, her şeye değer katan bir hazinedir. Sanat, sanat içindir yahut toplum içindir. Sadece zenginin değil, fakir, yoksul, açındır. Sadece içerik değil, aynı zamanda biçimdir her yönüyle büyük bir güzelliktir. Uluslar arası sanat davranışımızı karakterimizi adalet ve sempati hislerimizi rafine etmeli

kendi kendimizi tanımamızın kendi kendimizi kontrol etmemizin diğerleri için beslediğimiz saygı hislerimizin ve hareketlerimizin yücelmesine hizmet etmeli bizi adiliğe,zulme,adaletsizliğe  ve

bayalığa tahammül etmeyecek şekilde geliştirmelidir. Bu anlamda çocuklarımızın sanatsal gelişimi için elimizden fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Samandağ Bale, Müzik ve Jimnastik Eğitim Merkezinin 2018-2019 yılı resitaline hoş geldiniz” dedi.

Resitale, merkez yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films