ÜST REKLAM

logo

reklam

BAL, “GENEL SAĞLIK SİGORTASINA AİT GEÇMİŞ BORÇLARIN TAMAMI SİLİNECEKTİR”

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, 30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılması gereken gelir testi konusunda uyarılarda bulundu.

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal yaptığı açıklamada, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunun 18 Mayıs tarihinde yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Herhangi bir sağlık güvencesi olmadığı için Genel sağlık Sigortası kapsamına alınan vatandaşların 30 Kasım 2018 tarihine kadar gelir testi yaptırmaları gerektiğini belirten İl Müdürü Bal, “Gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçların tamamı silinecektir”. 7143 sayılı Kanun ile Nisan 2018 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık sigortası prim borçlarının faizleri silinerek, anaparanın 31 Aralık 2018’e kadar ödenebilme imkanı getirilmiştir. Ayrıca; vatandaşlarımızın geçmiş döneme ait Genel sağlık Sigortası Prim borcunun olup olamadığına bakılmaksızın 31 Aralık 2018 tarihine kadar sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri sağlanmıştır.Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın hak kaybına uğramamaları için, 30 Kasım 2018 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir” dedi.

 

 

 

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?