Bakkallar Odasından Esnaflara Çağrı.. “TEKEL RUHSAT UZATIM İŞLEMLERİ BAŞLADI” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Bakkallar Odasından Esnaflara Çağrı.. “TEKEL RUHSAT UZATIM İŞLEMLERİ BAŞLADI”

Bu haber 19 Ocak 2022 - 10:50 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Necdet Arslan, tekel ruhsat süre uzatımı ile ilgili İlçemiz bakkallarına ve tekel bayi işletmecilerine çağrıda bulundu.

31 Mart 2022 tarihine kadar ruhsat uzatma işlemlerinin yapılabileceğinin ifade eden Başkan Arslan konu üzerine yaptığı açıklamada; “2022 yılı için belirtilen satış belgesi yeni başvuru ve tekel ruhsatı süre uzatımı başlamış bulunmaktadır. Bakkal ve Esnaflarımızı ilgilendiren İl merkezlerinde veya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde perakende satış belgesi.

1.Tütün Ruhsatı için 665 TL

  1. Alkol Ruhsatı için 665 TL
  2. Açık Alkol İçki satışı için 2775 TL
  3. Nargile Tütün mamulleri sunum uygunluk belgesi için 6750 TL olarak belirtilmiştir.

Dikkat edilecek hususlar;

Elinde tekel ruhsatları (tütün ve alkol) olan üyelerimiz ve esnaflarımızın bugünden itibaren 31 Mart 2022 Salı günü mesai saati sonuna kadar uzatım işlemlerini yaptırmak zorundadırlar. Aksi takdirde Tekel ruhsatları 1 Nisan 2022’den itibaren geçersiz sayılacaktır.

Ton- Tütün ve Alkol Daire Başkanlığı (M. Tapdk) online yeni satış belgesi ve Tob-Tütün e Alkol Daire Başkanlığı süre uzatım işlemi ve diğer tahsilatlar olmak üzere 2 farklı tahsilat seçeneği yer almaktadır.

Ziraat Bankası Şubesi kanalıyla belge sicil numarası beyan edilerek para yatırılmalı, dekont ve mevcut satış belgeleriyle birlikte, iş yeri açma ve çalıştırma izin belgesi ile özellikle alkol içki satıcıları için uygunluk mesafesi kimlik ve vergi levhası ibraz etmeleri zorunludur.

Tekel ruhsatlarının uzatımı veya yeni ruhsat almak isteyen esnaflarımıza, bakkallarımıza Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Yönetim Kurulu olarak yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz. Saygılarımızla.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı