ÜST REKLAM

logo

reklam
07 Kasım 2016

BAKAN IŞIK’TAN VALİLİK VE SINIR ZİYARETİ

bakan-1 bakan-2

BAKAN IŞIK’TAN VALİLİK VE SINIR ZİYARETİ

Sınırda bir dizi incelemeler yapmak üzere Hatay’a gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindeki heyet ile birlikte Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra beraberindeki heyet ile Vali Ata’nın makamına geçti.

Ziyaretin anısına Bakan Işık, Vali Ata’ya Milli Savunma Bakanlığının logosu bulunan seramik tabak hediye ederken, Hatay Valisi Erdal Ata ise Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a üzerinde tarihi Hatay Valilik binasının işlemesi bulunan cam sürahi hediye etti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, TSK’nın sınıra yaptığı sevkiyatın ardından Hatay’daki sınır birliklerinde incelemelerde bulundu.

Bakan Işık, bölgedeki gelişmelerle ilgili Türkiye’nin her türlü ihtimale hazır olması açısından önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınıra yaptığı sevkiyatın ardından Hatay’daki sınır birliklerinde incelemelerde bulundu.

Bakan Işık, beraberinde Orgeneral Çolak ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait uçakla Hatay’a geldi. Hatay Havalimanı’ndan askeri helikopterle ayrılan Işık ve Çolak, Reyhanlı ilçesindeki sınırın sıfır noktasında bulunan Bükülmez Karakolu’na indi. Burada inceleme yapan heyet, Suriye’nin Afrin tarafını gözetledi. Bakan Işık ve Orgeneral Çolak, burada askerlerle birlikte öğlen yemeği de yedi.

Bakan Işık, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, bölgedeki gelişmelerle ilgili Türkiye’nin her türlü ihtimale hazır olması açısından önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

Türkiye’nin Irak’ın toprak bütünlüğüne saygı duyduğunu belirten Bakan Işık, Irak’tan gelen terör tehdidini bertaraf etmekte de kararlı olduklarını vurguladı. Işık, “Teröristlerin sınırımızdan geçmemesi için de her türlü tedbir alınıyor. Terör örgütleriyle mücadele kararlılıkla sürecek” dedi.

Rakka operasyonuyla ilgili değerlendirmede de bulunan Bakan Işık, “Rakka operasyonu bir aşamada olmayacak. Önce izolasyon, sonra kuşatma ve nihai taarruz olacak. Askeri düzeyde ABD ile planlamalar devam ediyor. Şartlarımızı ortaya açık ve net koyduk PYD’nin bu operasyonlara katılmaması. Bu sağlanırsa ABD’ye her türlü desteği vermeye hazırız. Derdimiz Rakka’nın DEAŞ’tan temizlenmesi ve kendi asli unsurları tarafından yönetilmesi” diye konuştu.

 

Share
714 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?