ÜST REKLAM

logo

reklam

“Bahsi geçen alanda zaten inşaat yapılamaz”

 

 

BEL-BİR’DEN DAHA CİDDİ BİR FACİA YAŞANABİLİR

Makina Mühendisi Asaf HİŞMİ, dün haber merkezimize yaptığı açıklamada ilçemiz yerel yöneticilerini ikinci bir BEL-Bir faciası yaşatmama konusunda uyardı. 

Makina Mühendisi Asaf HİŞMİ, “Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesinde kâin şehir planının 30L – IV a No’lu İmar Paftasında kayıtlı1042, 1998 ve 4241 sayılı parsellerin büyük bir kısmının yeşil alan ve Atatürk anıtı yeri olarak ihdas edildiği hususları gözetildiğinden, sözü edilen parsellerin hiç birinde inşaat yapılması mümkün olmadığını belirtmek isterim. İkinci bir BEL – BİR faciası yaratılmaması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bu bir.

Yaratılan mağdurların, mağduriyetlerinin sözü edilen alanların dışında ve kentsel dönüşün çerçevesinde çözüm aranması gerekmektedir. Bu iki.

İmzacıların imza toplamaları yanlıştır. Yeşil alan olsun dedikleri alanlar, zaten yeşil alan olarak ihdas edilmiştir. Konu hakkında bilgi eksiklikleri var demektir. Bunun yolu bu olmadığını ifade ederim. Bu üç

Kamu yararına yapılan ve yapılacak çalışmaların, siyasi kazanım ve kişisel hırs ve çıkarların önünde olması gerekmektedir. Bu dört.

Belediye yetkilileriyle, konuya ilgi duyan kişi ve kişilerin yan yana gelerek konuyu kamu yararına ve sözü edilen üç adet parselin dışında olmak üzere çözüm üretmeleri gerekir. Mağdur olanlara yeni projeler sunmaları şarttır.

Aksi halde BEL – BİR faciasına benzer ve belki daha ciddi bir facianın oluşmasına sebep olunabilir. Saygılarımla” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
695 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?