ÜST REKLAM

logo

reklam

“Bahçelerimiz zarar görüyor, can güvenliğimiz tehdit altında kimsenin umurunda değil!” ‘MAL DA, CAN DA GÜVENDE DEĞİL!’

 

 

 

 

İlçemize Bağlı Çöğürlü Mahallesinde faaliyet gösteren Gür-Kal Taş Ocağının dinamit patlamasından kaynaklı bölgedeki bahçelerin zarar görmesi yanı sıra patlama sırasında bahçesinde çalışıyor olabilecek vatandaşın da can güvenliğinin olmadığını daha evvel defalarca sütunlarımızda işlemiştik. Söz konusu alanda önceki gün yine dinamit patlatılırken vatandaşın diktiği meyve ağaçları parçalandı. Çalışma sırasında vatandaşların bahçesinde olmaması yürekleri serinletirken limonların dallardan dökülmesi vatandaşın gerilmesine denen oldu. Binbir emekle meyve vermesi beklenen ağaçların kıyımı vatandaşları isyan ettirdi. Mahalle Sakini mülk sahiplerinden aynı zamanda Gazetemiz Muhabiri Ali Doğru’nun dün olay yerinde basın açıklaması yapacağı sırada Gür-Kal Taş Ocağı işletme yetkilileri Jandarma ekiplerini çağırarak gerginlik yaratmaya çalıştı. Bütün müdahalelere rağmen mağdur Ali Doğru olayla ilgili basın açıklamasını yaparak olay yerinden ayrıldı. Mülk sahipleri yanı sıra basının da bulunduğu olay yerinde konuşan Doğru, olayla ilgili  suç duyurusunda bulunacaklarını da dile getirdi.

Mülk sahibi Muhabirimiz konuşmasında, “Gür-Kal Taş Ocağı İşletmesinde dinamit patlamasından kaynaklı olarak o bölgedeki bahçelerimiz zarar görüyor. Daha önce de Şubat ayında aynı patlatmanın gerçekleştiğini ve yine bahçelerimizin zarar gördüğünü dile getirdik. O anda da şikâyette bulunduk fakat M. Aydın isimli Astsubay 24.02.2017 günü verdiğimiz Mala zarar verme şikâyet dosyamızı (şikâyet asys=0410.724,17 numaralı dosyayı 24.02.2017’den 12.07.2017 ye kadar) ertelemiş ve tayini çıkınca başka bir uzmana teslim etmiştir. Biz şikâyetimizi verdiğimiz an bu Subay şikâyetimizi Savcılığa zamanında iletseydi belki bu patlama engellenirdi. Ne mal nede can güvenliğimiz var. Buradan bütün yetkili kurum ve kuruluşlara sesleniyoruz. Bu işletmenin bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Ağaçlarımızı 30 yılda anca yetiştirdik. Şubat ayı şikâyetinde İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ağaçlarımız için çıkardığı rapor da kimine 1000 tl kimine 800 tl kimine 300 tl toplamda 5 bin küsur bir bedel çıkartmış. Bu günde sabah saat 08.00’da Savcı Ve Jandarma eşliğinde İlçe Tarımdan Mühendis geldi”dedi.

Aklımızla alay etmeyin 30 yılık bir emeğin paha biçilmez.

Doğru, “biz bu ağaçları çocuğumuz gibi yetiştirdik. Bize bunu yapan işletme aklımızla alay eder gibi karşılığı neyse öderim diyor. Arkadaşım bu ağaçları biz çocuğumuz gibi seviyoruz karşılığı olur mu Bir çocuğunuzun? Aklımızla alay etmeyin lütfen işinizi kuralına göre yapın.

Bilginiz olsun sabrımız taşıyor. Bütün yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi.

 

Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. Arkandan konuşana da darıIma, onu insan yerine koyan yine sensin! Ömer Hayyam

Haber-Foto:Ali Doğru

Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?