ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Mayıs 2017

“BAHARIN GELİŞİ ENGELLENEMEZ!”

Ankara Yüksel caddesinde KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça işlerine dönmek için açlık grevi yapıyor. Açlık Grevine destek veren Samandağ Eğitim Sen Temsilciliği, temsilcilik binasında açlık grevinin sürdüğü 66. günde açlık grevi yaptı.  Samandağ Eğitim Sen Temsilciliği grev ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘insanlık tarihi yoldan çekilenlerce değil yolda yürüyenlerce belki ancak en çok yol açanlarca yazılır’ dedi.

Eğitim Sen açıklamasının devamında; “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yol açmayı tercih edenlerden. Hem de biz dahil büyük bir çoğunluğun değil yeni bir yol açmaya, var olan yolda  yürümeye dahi ihtimal vermediği bir zamanda…

İki emekçi. Biri akademisyen biri öğretmen. Eğitim ve bilim emekçisi. OHAL’i fırsat bilen siyasi iktidar tarafından KEYFİ VE HUKUKSUZ VE HAKSIZ BİR ŞEKİLDE  EKMEĞİ ELİNDEN ALINAN, kamu alanından 100 bini aşkın, yalnızca üyeleri  oldukları ve üyesi olduğumuz konfedersayonumuz ,KESK ve sendikamız Eğitim Sen’den 11 bini aşkın kişiden  ikisi.

Hukukun olmadığı bir ülkede hele bir bekleyip görelim demediler. Müzakereyi temel varsayıp hele birileri adımıza bir çıkıp taleplerimizi dile getirsin demediler. İş başa düştü diyerek, haksız, hukuksuz ve keyfi olarak ellerinden alınan ekmekleri ve en az bu ekmek kadar aziz olan onurları için alana çıktılar. Hem de tam 120 gün boyunca.

Körlüğün, sağırlığın ve dilsizliğin makbul sayıldığı bir ülkede 120 gün sonunda bedenlerini, başka seçenekleri kalmadığı için açlığa yatırdılar. Onları aç bırakmak isteyen keyfiyete karşı, açlıklarını bir direnişe dönüştürdüler.

Bu gün direnişlerinin 186 bedenlerini açlığa yatırışlarının 66. Günü.

Ankara’nın göbeğinde. Halktan ve haktan yana herkesin, sendikaların, siyasi partilerin ve bir bütün olarak koskoca bir ülkenin sessizliğe büründüğü bir dönemde yine koskoca bir ülkenin yükünü narin omuzlarına aldılar. Tam 66 gündür açlar…

Bu yükü bu güne kadar omuzlama cüretini yeterince gösteremediğimiz için bizleri bağışlasınlar.

Onlar kazanacaklar ve onların açtığı yol, keyfiliğin, hukuksuzluğun ve haksızlığın egemen ve muteber kılındığı bir ülkede her hakkı yenenin, her keyfiliğe ve hukuksuzluğa mahkûm kılınanın er ya da geç yolu olacak.

Yalnız değiller…

Bizler bu gün itibarı ile 1 günlük destek açlık grevindeyiz. Zafer direnen emekçinin olacak. Baharın gelişi engellenemez. Emekçiyiz Haklıyız Kazanacağız” ifadelerine yer verdi.

 

Share
677 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?