Bağımsızlığın yıl dönümündeyiz; KUTLU OLSUN | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

Bağımsızlığın yıl dönümündeyiz; KUTLU OLSUN

Bu haber 30 Ağustos 2019 - 10:13 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Samandağ Kaymakamlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilecek kutlama programı açıklandı. İlçemiz Kaymakamı Murat KÜTÜK, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; bugün Hükümet Konağı Bahçesinde gerçekleşecek program saat 09.00’da başlayacak. Sırasıyla Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın çelenklerinin sunumuyla başlayacak program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanının törene katılanların bayramını kutlamasıyla devam edecek. Jandarma Üst Çavuş Rakip Aslan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirilecek. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından saat 09.30’da İlçe Kaymakamı Murat Kütük’ün makamında tebrikleri kabulü ile program sona erecek.

İlçemiz Kaymakamı Murat KÜTÜK, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.Yıldönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesajında; “Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 97. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruzla başlayan ve 30 Ağustos günü şanlı ordumuzun kesin zaferi ile nihayetlenen bu mücadele, milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, birlik ve dayanışma ruhu, milli ve manevi değerlerimize olan inancı sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu büyük zafer, Türk Milletinin en zor şartlarda bile güçlükleri aşabileceğinin bir göstergesidir. Devrin en donanımlı düşman ordularının dört bir cepheden amansızca saldırdığı bu mücadelede isimsiz kahramanlar, tüm millet, yekvücut halinde Mehmetçik olmuş, mukaddes değerleri uğruna göğsünü siper etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle “30 Ağustos Zafer Bayramını” en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Haber – Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films