AYHAN TUMANİ KÜLTÜR KOLEJİNDE - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

AYHAN TUMANİ KÜLTÜR KOLEJİNDE

Bu haber 25 Ekim 2019 - 9:03 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

Eğitim öğretimdeki başarısının yanında öğrencileri için düzenlediği etkinlikler ile her daim farkını ortaya koymayı başaran Kültür Koleji tarafından düzenlenen kariyer günlerinin bu haftaki konuğu Futbol kariyerine Almanya Bundesliga takımlarından SC Paderborn takımında sportif direktörlük yapan hemşehrimiz Ayhan Tumani oldu.Kültür Koleji Konferans Salonunda gerçekleşen programa öğrenciler yoğun katılım gösterirken Okul Kurucu Müdürü Ali Girişken,Kurucu Sibel Güzelmansur,Yöneticiler ve öğretmenler usta spor adamı Ayhan Tumani’yi alkışlar ile karşıladılar.

Kendini tanıtarak söyleşiye başlayan Ayhan tumani,Futbol kariyerine başlangıçtan şuan bulunduğu noktaya kadar gelişini anlattığı konuşmasında:” İyi bir futbolcu olmak için iyi bir eğitim olması ve disiplin olması şarttır.Bunu en iyi biçimde uygulayan Almanya futbolunun başarısı buradan gelmektedir.Ben futbol kariyerim boyunca çok çalıştım ve bu günlere disiplinli çalışmalarım neticesinde geldim.Almanya’da yaşıyorum ve iki kez futbol için geldiğim ülkemde ilkinde Memleketimin takımı Hatayspor’da forma giydim.ikincisinde ise Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum’um yardımcılığını yaptım.Şuanda Uefa Pro Lisans sahibi bir spor adamı olarak Almanya Bundesliga takımlarından SC Paderborn takımında sportif direktörlük yapmaktayım.

Bir gencin profesyonel takımda oynama şansın%1 bile değil. O yüzden okulu ihmal etmemeleri için uyarıyoruz. Dersleri kötü olan futbolculara maç cezası veriyoruz. 82 milyon Türk vatandaşından dünya standartlarında oynayan futbolcu sayısı 3,5 kişidir. Ama Almanya’daki 3 milyon Türk’ten 20,30 tane iyi futbolcu çıkıyor. Çünkü çalışmak ve disiplin. Sadece yetenek yetmez. Almanya futbolunun Türkiye’den başarılı olmasının sebebi eğitim ve disiplin” dedi.

Gençlere yabancı dil öğrenme meselesinin özellikle üzerinde durmaları gerektiğinin Altını çizen Tumani, Sevdiğiniz meslek her ne ise onu yapın herkes futbolcu, doktor. Mühendis olmak zorunda değil. Eğer marangozluk mesleği size haz veriyorsa marangozluk yapmalısınız” dediği öğrencilerinde sorularını cevapladı.

Usta bir spor adamını Kültür Kolejinde ağırlamaktan son derece memnun olduklarını ifade eden Okul Kurucu Müdürü Ali Girişken ,Ayhan Tumaniye faydalı bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür ederek Usta futbolcunun okula gelmesinde büyük payı olan Halkla ilişkiler personeli Mehtap Kırıkçı’ya da teşekkür etti.

Kariyer Günlerinin finalinde usta oyuncu Ayhan Tumani’ye Okul Kurucu Müdürü Ali Girişken ve Kurucu Sibel Güzelmansur tarafından teşekkür plaketi verildi.