AVUKATLAR’DAN MESLEKTAŞLARI İÇİN PROTESTO « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

AVUKATLAR’DAN MESLEKTAŞLARI İÇİN PROTESTO

Bu haber 12 Temmuz 2022 - 10:40 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Hatay Barosu Üyesi Avukatlar, Av. Servet Bakırtaş’ın, İstanbul’da uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi olayını protesto amacıyla, duruşmalara katılmadı.

Davaların Büyük Bir Bölümü Görülemedi

Hatay Barosu Başkanı Cihat Açıkalın, yöneticiler ve üye Avukatlar, dün öğle saatlerinde Antakya Adliyesi önünde cübbeleriyle toplanarak, hukuk camiasına yönelik saldırıların tüm uyarılara rağmen durdurulamadığını, yaşam hakkının korunamadığını anlattı. Baro başkanı Av. Cihat Açıkalın, bireysel silahlanmaya bir kez daha “HAYIR” dediklerini kaydederek, “Avukata karşı şiddet, dayanılmaz noktaya erişmiş, maalesef bir meslektaşımız daha katledilmiştir. Şiddet mağduru tüm meslektaşlarımızı anmak ve saldırıları kınamak üzere, Hatay Barosu Yönetim Kurulu olarak, Perşembe günü tüm gün duruşmalara girmeme kararı aldık” dedi. Seslerini duyurmak istediklerini söyleyen Baro Başkanı Av. Açıkalın, “Meslektaşımız Av. Mehmet şahin Akbay’ ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Meslektaşımızın Cenazesi  Hatay adliyesi önünde düzenlenen törenin ardından öğle namazını müteakip Armutlu Camii’nden kaldırılacak, Gültepe Mezarlığı’na defnedilecektir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet ailesi ve hukuk camiamıza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı