ÜST REKLAM

logo

reklam

 AVAR, SURİYE’DE Kİ SOYKIRIMIN ELBET ÖCÜ ALINACAKTIR”

Samandağ’da faaliyetlerinin büyük bir ilgiyle takip edilen, etkinlik ve organizasyonlarıyla gençlerin yoluna ışık tutan Ayhan Kara Deniz Sitesi Aspava Tesislerinde bir panel ve imza günü düzenledi. Kara’nın düzenlediği panele ünlü gazeteci yazar aynı zamanda program sunucusu Banu Avar katıldı.  Gerçekleşen panel ve imza gününe, Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva,  Ayhan Kara Vakfı kurucusu Ayhan Kara,  Esnaf Odası başkanı Refik Gümüşoğlu, Ziraat Odası başkanı Selim Kamacı, ADD Samandağ şube başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, CHP Samandağ İlçe Yönetimi, Mağaracık Sosyal Yardımlaşma Deneği başkanı Ayhan Duman ve çok sayıda seyirci katıldı.

Gazeteci yazar Banu Avar Suriye, Ortadoğu ve Türkiye’de yaşanan gelişimleri değerlendirerek  “Suriye’de Yapılanlar soykırım olduğunu, emperyalist ülkelerin başta Suriye olmak üzere Ortadoğu’da insanların ve çocukların nasıl katledildiğini anlattı. Panel devam ederken Vakıf Başkanı Ayhan Kara sözü alarak; “ Vakıf olarak, İlçemizin kalkınması için her türlü çalışmamaları sürdüreceğiz, sosyal ve kültürel etkinliklere her zaman devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Gazeteci yazar Banu Avar panelde yaptığı konuşmanın devamında, Suriye, Ortadoğu ve Türkiye’de yaşanan gelişimleri şu şekilde değerlendirdi. “Emperyalist ülkeler başta ABD olmak üzere Suriye’de Irak’ta Yemen’de Libya’da kısacası Orta Doğu’da çocuklar, anneler kadınlar insanlar katledildi. Çocuklar öldürülüyor yok oluyor. Suriye’de soy kırım var. Suriye’de yapılanlar soy kırımdır.  Bunun mutlaka ve mutlaka öcü alınacak. Türkiye olarak mutlaka bölge devletleriyle masaya oturmalıyız. Aksi yönde hareket etmeye kalkarsak, tüm namlular Türkiye’ye çevrilmiş şekilde duruyor. Yoksa Türkiye bir yıl içerisinde savaşın içerisine dâhil olmak zorunda kalabilir.  Türkiye, yanlış yürütülen dış politikalar sonucu şuan Amerika’nın yanında saf tutmak zorunda bırakıldı. Bu durum karşısında çok dikkatli bir politika yürütmemiz gerekiyor” dedi.

Panelde gazeteci yazar Banu Avar yanı sıra Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva’da konuşma yaptı.

Yuva, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Suriye’de başarılı olmanın yegâne yolu ve iyi niyetin yegâne göstergesi ve de gizli ajanda var mı yok mu vesvesesini ortadan kaldıracak yegâne formülün TSK’ nın tüm operasyonlarını SSK ile koordine etmesi ve SSK’nın ajandası ile işbirliği yapmasıdır. Şam’da Türkiye’nin Suriye’de gizli bir ajandası olduğu ve ABD ile güvenli bölge oluşturulması yönünde görüşmeler gerçekleştirdiği algısı hâkim. Türkiye’nin El Nusra’ya dolaylı yoldan yardım ettiği iddialarına değinen Yuva, Şam ile Ankara arasında köprü inşa edilecek mi sorusunun önümüzdeki dönem belirleyici olacağını söyledi.

“Suriye Ordusu, İdlib’de Türkiye’nin Desteklediği Grupların Çıkarlarına Zarar Verdi”

Haber Merkezi

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?