ÜST REKLAM

logo

reklam
16 Mart 2017

AV TÜFEKLERİYLE DEĞİL, FOTOĞRAF MAKİNELERİYLE GELİN

 

Farklı kuş türlerini barındıran ilçemizde avcıların özellikle yırtıcı kuşlara yönelik saldırıları vatandaşları kaygılandırıyor.

Zengin bitki örtüsü ve kuş türüyle adından sıkça söz ettiren ilçemizde sadece spor ya da zevk için kimi kişilerin av tüfekleriyle fark gözetmeksizin kuşları vurdukları görülmekte. İlçemizde önceki gün yolda ölü gördüğümüz bir kuş yine yüreklerimizi sızlattı.

Konu ile ilgili vatandaşlar;  “iklim şartları, zengin bitki örtüsü ve sulak alanlarıyla çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin en önemli göç yollarından birinde bulunan ilimiz genelinde; ‘spor’ adı altında maalesef civardaki kuş türlerine büyük zarar veriliyor. Bu çok özel kuşların nesli amaçsız ve anlamsız avlama sonucu giderek azalmakta ve doğal denge zarar görmektedir. Doğan, Baykuş, Şahin gibi yırtıcı kanatlılar yanı sıra adını sayamadığımız birçok kuş türü de maalesef avcıların hedefi oluyor. Tüfeğinizi kaldırırken, İlçemizin zengin bitki örtüsünü, doğal güzelliklerini görmek üzere davet ettiğimiz turistler biryana gelecek neslimize ne bırakıyoruz düşünün?

Doğa sporu tutkunlarını ilçemizde av tüfekleriyle değil, fotoğraf makileriyle görmek istiyoruz” ifadelerinde bulundular.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?