AV. DÖNMEZ'DEN ADLİYE BİNASI TALEBİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

AV. DÖNMEZ’DEN ADLİYE BİNASI TALEBİ

Bu haber 13 Eylül 2019 - 8:44 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

Hatay Baro Başkanı Av. Dönmez, Samandağ, Erzin, Hassa ve Yayladağı’na Adliye Binası Talebinde bulundu.

Konu üzerine Başkan Dönmez yaptığı açıklamada; “Samandağ, Erzin, Hassa Ve Yayladağı İlçelerinde Adliye Binası Yapılmasına Yönelik Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Barış Atay Mengüllüoğlu, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, Mehmet Güzelmansur, Sabahat Özgürsoy Çelik, Serkan Topal, Suzan Şahin’e Gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı.

“Saygıdeğer Milletvekilim, Hatay Barosu olarak, 16.07.2019 tarihinde, ilimizde bağımsız adliye binası bulunmayan Erzin, Hassa, Samandağ ve Yayladağı ilçelerimizin Adliye Binaları için yürütülen çalışmanın olup olmadığı, Adalet Bakanlığına sorulmuş ve bu konularda bilgi talebinde bulunmuştuk.

Adalet Bakanlığı bilgi talebimize, 07.08.2019 tarihinde yazılı olarak cevap vermiştir. Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 07.08.2019 tarih ve 9618814-/756/E.508/5453 sayılı cevabi yazısında; Erzin ve Samandağ ilçelerinde adliye yapımının yatırım programında olduğunu, her iki ilçenin Adliye Binası projelerinin tamamlanmış olduğunu ancak bütçe kaynaklarının kısıtlı olması nedeniyle, yapım ihalesinin gerçekleştirilmediğini ifade etmiştir.

Hassa ilçemizin Adliye Binası için de arsa temin çalışmasının devam ettiğini, Yayladağı ilçemiz içinse Adliye Binası yapımının yatırım programında olmadığı bilgisi verilmiştir.

Hatay Barosu Başkanlığı olarak sizden, söz konusu ilçelerimizdeki Adliye Binası sorununun çözümü için gerekli girişimlerde bulunmanızı, ilçelerimizin acil ihtiyacı olan Adliye Binası sorununun takipçisi olmanızı talep eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi  

afdah.info

voir films