ÜST REKLAM

logo

reklam

Av. Ali Beyaz FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI YOKMUŞ DİYOLLA


Av. Ali Beyaz
deneme17@hotmail.com

 

 

Evet, FETÖ’nün siyasi ayağı yokmuş. Ben değil sayın başbakanımız, katıldığı Kanal D – CNN Türk ortak yayınında, 1 Nisan günü söyledi bunu. KILIÇDAROĞLU biliyorsa söylesin, kızmayız demiş hatta, daha ne desin. Madem kızılmayacak, valla ben biliyorum bu siyasi ayağı, çaylarınız hazırsa ifşa edecem.

Misal FETÖ’nün düzenlediği Türkçe Olimpiyatları için özel 1 TL bastıran Merkez Bankası ve Darphane’nin FETÖ ile herhangi bir bağlantısı yok. Çünkü aldıkları emri uyguladılar. O dönemde iktidarda bulunan CEHAPE’nin isteği üzerine basıldı bu paralar. Siyasi sorumlu CEHAPE zihniyeti ve Kılışlaroğlu bence.

Sonracıma, ihraç edilen ve tutuklanan savcıların çoğu 2002 – 2012 yılları arasında göreve atanmışlar. O dönem AKP iktidarda olabilir ama tabi ki bunların sorumlusu CEHAPE zihniyeti.   Alay etmiyorum hayır, bizzat Adalet Bakanımız Bekir BOZDAĞ geçtiğimiz günlerde “FETÖ’nün yargıda güçlenmesine CHP sebep oldu” diyerek bu konunun altını çizdi. Bana inanmıyorsunuz tamam da koskoca bakana da mı inanmayacaksınız?

“Peki şimdi bu hakim-savcılar ve ihraç edilip içeri atılan yüzbinlerce memur devlet kadrolarına piyango ile mi geldi?” diyeceksiniz. Ne kadar cahalsınız, KPSS ve diğer YÖK sınavlarında yapılan hilelerle bu kadrolar FETÖ’cülerle doldu. FETÖ temizlendikten sonra yapılan sınavlarımız bunun en önemli kanıtı hatta. O kadar disiplin altında yapılıyor ki bu sınavlar artık, 1 dakika geç kalanlar bile 1 yıllık emekleri hiçe sayılarak sınava alınmıyor. Depresyona girip intihar ettiklerine bakmayın, disiplin, FETÖ gibi örgütlerin devlete sızamamaları için şart.

Şimdi içinizden bazıları “FETÖ’nün gözdesi, milletvekili Hakan ŞÜKÜR hangi partiydeydi ulan?” demek suretiyle yine AKP’ye saldıracaksınız biliyorum. Ama durumun farkına varan AKP, Hakan ŞÜKÜR’ü meclisten uzaklaştırmak adına yıllık 750.000 TL ile kandırılarak TRT”de spor programı sunmasını sağladı. Böylece FETÖ’nün has adamlarından Hakan ŞÜKÜR de etkisizleştirilmiş oldu.

Hani şu bütün CEHAPE zihniyetli kimselerin sosyal medyada paylaş paylaş bitiremedikleri, aralarında sayın cumhurbaşkanımızın ve bilumum bakan ve AKP’li vekilin de bulunduğu, Türkçe Olimpiyatları başta olmak üzere envai çeşit ortamda FETÖ’ye yapılan şükran söylemleri, “hasret bitsin memleketine dön” söylemlerini de izah edeyim müsadenizle. Sandığınız ve utanmadan iddia ettiğiniz gibi bu söylemler AKP-FETÖ birlikteliğine işaret etmiyor. Büyük oyunu göremüyor, dış güçler ve teröre hizmet ediyorsunuz. Bütün bu iyi-hoş söylemler, FETÖ’nün ülkeye sokularak rahatça yakalanması içindi. Eğer o zaman bu güzel söylemlerin etkisi ile ülkeye dönseydi, 15 Temmuz olmayacaktı. Ama CEHAPE zihniyeti, bu dahice tuzaktan bile rant sağlamaya çalışıyor işte.

Gelelim sayın cumhurbaşkanımızın “Ne istediler de vermedik?” söylemine. Bu hayin CEHAPE’lilerin iddia ettiği gibi AKP-FETÖ ittifakına işaret etmekten ziyade bir “vefasızlıktan yakınma” mesajı olarak algılanmalı. Zira hizmet söylemleri ile kendi maskeleyen FETÖ ne yazık ki, hizmet için varını yoğunu ortaya koyan iktidarımızı “daha çok hizmet” gerekçesiyle kandırmıştı. Yine FETÖ elebaşı ile olan boy boy fotoğraflar filan hep o günlerden işte. Yine alay ediyorum sanıyorsunuz değil mi? Hayır, asla. Buyrun bakın sayın cumhurbaşkanımız bu konuda ne demiş; “Bu hain örgütün gerçek yüzünü, çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.” Buradan da anlaşılacağı üzere, CHP ve modern ve laik Türkiye maskesi altında ahlaksızlığı ve batıcılığı dayatmasıyla denize düşüp yılana sarılan AKP, CEHAPE’nin doğru dürüst muhalefet yapamaması dolayısıyla FETÖ’nün farkına geç vardı. Belki de CEHAPE, bu şekilde FETÖ’nün gerçek yüzünü maskeledi, kim bilir?

Her ne kadar darbe girişiminden yaklaşık 6 saat önce haberdar olan MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı dinlenmemiş de olsa Mecliste kurulan Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu da FETÖ’nün siyasi ayağını tespit edemedi bütün uğraşlarına rağmen. Yine ben uyduruyorum sanıyorsunuz değil mi? Hayır bizzat komisyon başkanı AKP’li Reşat PETEK diyor bunu. Sayın başbakımız da doğruladı zati.

“E madem siyasi ayağı yok, neden anayasa değişikliği oylamalarında AKP’liler oyları göstere göstere yada refakatçi eşliğinde kullandılar? Neden çekindiniz?” diyen utanmazlar olabilir, aldırmayınız.

FETÖ’nün siyasi ayağı konusuyla ilgisi yok sadece CEHAPE zihniyetini tanımanız için anlatıyorum; yeni anayasa değişikliğinde de cumhurbaşkanının meclisi fesih yetkisi değil, milletvekili seçimlerini yenileme yetkisi var zati. Ne alakası var meclisin feshi ile, seçimlerin yenilenmesi arasında allasen. İşte bu algı operasyonları hep CEHAPE ve dış güçlerin oyunları.

O yüzden AKP, çıkıp meydanlarda Evet propagandası adına, değişikliğin neler getirdiğini anlatmak yerine; %30 15 Temmuz mağduriyeti, %20 “dış güçler güçlü Türkiye istemiyorlar” söylemi, %20 “terör örgütleri, CHP ve HDP birlikte hayır için çalışıyorlar” söylemi, %20 “duble yol yaptık, hastanelerde artık sıra yok, IMF’ye borç verdik” söylemi, %10 Kılışlaroğlu’nun SGK’yı batırması vs söylemi yapılıyor. Çünkü FETÖ’nün siyasi ayağı yukarılarda defalarca vurguladığım üzere CEHAPE zihniyeti.

Evet, gerçekten zevkliymiş

Share
835 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARAFSIZ BASINA FRANSIZ KALMAK

  29 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Emlak, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Otomotiv, Röportajlar, Sağlık, Siyaset, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Halkımıza, İlçemiz kısa bir süre önce Evvel Temmuz etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Gazetemiz, halkın haber alma hakkını mümkün mertebe engellemeyerek, (gazetemizin yayınının engellenmesine rağmen) çoğu etkinliği yeri geldi canlı çekim ile uluslararası alana taşıdı, yeri geldi matbuat üzerinden okurlarla buluşturdu. Takdir edersiniz ki ilçede Evvel Temmuz Festivalini destekleyenler olduğu gibi kimi vatandaşımız, kültürden uzak, kimileri de özünden saptırılmış olarak değerlendirdi. Biz Samandağ AYNA’sı olarak her türlü görüşü eşit...
 • ŞEKER BEYNİ DE BİTİRİYOR

  29 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Şeker ve trans yağlarla yüklü Amerikan diyetinin sadece fiziki sağlığı değil beynimizi de olumsuz etkilediği belirlendi. Oregon State Üniversitesi uzmanları tarafından fareler üzerinde gerçekleştirilen araştırma, şeker ve yağdan zengin diyetin bağırsak bakterilerini etkileyerek bilişsel esneklikte (cognitive flexibility) önemli kayıplara yol açtığını gösteriyor. Bilişsel esneklik, beynin iki farklı düşünceden diğerine geçme ve aynı anda iki farklı konuyu düşünme kabiliyeti olarak biliniyor. İnsanlarda bilişsel esneklik bozukluğu, ...
 • GELİN İNSANCIL DAVRANIP, EVRENSEL DÜŞÜNELİM

  29 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Uzun zamandır Samandağ’ın da olup bitenleri sessizce seyrediyorum. Seçimden önce "Samandağ sevdası" havası esiyordu ! Şimdi menfaat havası esiyor! Şimdi durumu bir değerlendirelim. Samandağ’ın da neler oldu ne oluyor ?Birileri seçimden önce eski yönetime karşı cephe aldı, dernekler kurdu, komiteler, toplantılar düzenledi ve halkı toplayıp, kimisi vefadan kimisi de Samandağ sevdasından bahsetti. Seçime kadar sürdü bu düzenlemeler. Projelerde sunuldu. Şimdi seçim gitti, Sevda ve vefa bitti. Çatışmalar, sataşmalar ve hakaretler ba...
 • MİHRİCAN EVVEL TEMMUZ YALANI

  24 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Asaf Hişmi Mihrican Bayramı Farsların her zaman kutladıkları dini bayramlarıdır. Fars güneş yılının yedinci ayı olan Mihir ayının 16. Gününe rastlar. Yedi gün devam eder Mihir ayının 21’de son bulur. Mihrican Bayramı gece ile gündüzün eşit olduğu (Sonbahar ekinosu, Miladi takvimin 21 Eylül’lüne denk gelir. Temmuz ise Miladi takvimin yedinci ayıdır. Evvel temmuz denilen tarih, Fransız devriminin kuruluş tarihidir. Yani 14 Temmuz 1789 tarihinde Faransız devriminin başlangıç tarihidir. Fransızlar bu günü Ulusal bayram olarak kutlarlar. Bu...