ATIK YAĞLARI TOPLAMAYA DEVAM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ATIK YAĞLARI TOPLAMAYA DEVAM

Bu haber 25 Ocak 2019 - 9:20 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından İlçemizde bulunan işletmeler gezilerek esnaf ve işletmeciler geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmeye devam ediliyor.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından yapılan açıklamada; “ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde geri dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. birimimiz ekiplerince son olarak Atatürk Mahallesi’nde bulunan market, zücaciye, giyim ve ayakkabı mağazaları gezilerek işletmeci ve çalışanlarına yönelik ambalaj atıkları ile ilgili bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik.”dedi.

Berber; “ Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak geri dönüşüm ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarımızın yanı sıra ambalaj atığı, bitkisel atık yağ, ömrünü tamamlamış lastik, atık pilleri de toplayıp geri dönüşüme kazandırıyoruz. Bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla sürdürdüğümüz bitkisel atık yağ toplama kampanyası kapsamında ilçe sınırları içerisinde bulunan okul ve işletmelerde biriktirilmiş olan 900 kg bitkisel atık yağ birimimiz ve Deha Biodizel firması tarafından toplandı. Daha temiz çevre daha sağlıklı gelecek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı