ÜST REKLAM

logo

reklam
20 Aralık 2018

ATIK YAĞ KAMPANYASI SON HIZ DEVAM EDİYOR

Samandağ Belediyesinin atık yağ toplama kampanyası devam ediyor.

Çevreye büyük zararları olan atık yağların geri dönüşümü noktasında gerçekleştirdiği atık yağ toplama kampanyası ile önemli bir başarı yakalayan Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri son olarak 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılı sonuna kadar devam edecek olan bitkisel atık yağ toplama kampanyası kapsamında Sıdıka Bedia Kara İlkokulundan 55 litre bitkisel atık yağ toplandı.

Bu anlamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçemizde bulunan diğer okullarda çalışmaların devam ettiği ve bu çalışmaların her geçen gün daha da genişleyerek ilerlediğini ifade edildi.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “1 litre atık yağ 1 milyon litre içme suyu kirletebilmektedir. Doğaya verdiği zarar saymakla bitmeyen atık yağların, geri dönüşümü noktasında ekiplerimizce okullarda eğitim çalışmaları yapılmakta olup işletmeler bilinçlendirilip muhtelif yerlerde atık yağ geri dönüşüm bidonları tarafımızca konulmaktadır. Vatandaşlarımızın geri dönüşüm konusunda gerekli özeni göstermeleri önemle rica olunur.” ifadelerine yer verildi.

Haber: Ali Doğru – Foto: Haber Merkezi

 

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?