ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Nisan 2017

‘ATEŞLE OYNAMAKTAN ARTIK VAZGEÇİN !’

Gözcüler Asri Mezarlığı ve türbesi, kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi…

Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Ali Yeral, Mersin Adanalıoğlu Mahallesi’nde Suriyeliler ile yerel halk arasında yaşanan gerginliğe ve Arsuz Gözcüler’deki mezar ve türbelerin tahrip edilmesine değindiği bir açıklama yayımladı.

“Görünürde mülteci ama aslında kendi Vatanları ile Bayraklarına ihanet eden ve özde Alevi düşmanı olan bu militanlar, sopa ve palalarla mahalle halkına topluca saldırarak, birçok ev ve arabaya büyük zararlar vermiş ve ‘sizi öldüreceğiz, buraya tekrar geleceğiz’ açık tehdidinde bulunmuşlar.” diyen Ehdav Genel Başkanı Ali Yeral, Suriyeliler ile yaşanacak bu tür olayları 6 yıl önceden beri dillendirdiklerini hatırlattı ve suçlandıklarını söyledi.

Mersin’de yerel halka saldıranları ve Arsuz’da türbe ve mezarlara zarar verenleri “Alevi düşmanı” olarak niteleyen Yeral, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ülke Referandum ile şaibelerine kilitlenmişken, dün (17.04.17)’de Mersin’e bağlı ve sakinlerinin tamamı Arap Alevi kardeşlerimizden olan Adanalıoğlu Mah.sine, 400 civarında gözü dönmüş Suriyelinin Tekbir getirerek saldırdığının, hemen peşinden bugün de Arsuz’a bağlı Gözcüler Mah.deki türbe ile asri mezarlığına çirkin saldırının haberi ile irkildik. Görünürde mülteci ama aslında kendi Vatanları ile Bayraklarına ihanet eden ve özde Alevi düşmanı olan bu militanlar, akşam saatlerinde sopa ve palalarla Mah. halkına topluca saldırarak, bir çok ev ve arabaya büyük zararlar vermiş ve “sizi öldüreceğiz, buraya tekrar geleceğiz!” açık tehdidinde bulunmuşlar.
Biz, vuku bulması büyük muhtemel olan bu tehlikelere 6 yıldır her zeminde dikkat çektiğimizde ve yöneticileri bu konuda ciddi bir şekilde uyardığımızda kötü olduk, Suriyeci, Baasçı ve Esedçi sayıldık. Beyler, artık uyanıp kendinize gelin ve aklınızı başınıza alın, büyük ve tarihi yanlışlar yapıyor ve bunda da ısrar ediyorsunuz. Bağdakini dağdan gelene dövdürmekten, kendi vatandaşınızı Suriyeli teröristlere ezdirmekten, kendi vatanlarına ihanet eden bu canilere vatandaşlık vermekten ve de ateşle oynamaktan artık vazgeçin!.
Gözleri dönmüş bu Vatan hainleri, hangi cüret ve küstahlıkla tamamı Alevi olan büyük bir Mah.ye saldırır, mallarını – bahçelerini çalar, onları öldürmekle tehdit eder ve mezarlarını kırar?! Bu caniler kimlere güveniyor, sırtlarını kimlere dayıyor ve onları bu cürete kimler cesaretlendiriyor?! Yetkililerin artık basiretli davranmalarını ve bu küstahları iş çığırından çıkmadan aramızdan da, Ülkemizden de acilen sürmesini istiyor ve bekliyoruz. Ülkemizin dahili sorunları da, gerginlikleri de, hainleri de, teröristleri de bize yetiyor da artıyor. Bir de bize “öfkeden bir araya gelmiş gençler!” diye adlandırdığınız Suriye’den nitelikli harici hain ve teröristleri ithal edip vatandaş yapmayın tamam mı?”

 Haber:Ümit Sağaltıcı

Foto:ARŞİV

Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?