ÜST REKLAM

logo

reklam

ATATÜRK’ÜN ÇOCUĞU; ‘KRAL ÇIPLAK’ DEDİ !

Mimar Gizem Cabaroğulları, Samandağ ADD Yönetim Kurulu Başkanında, Atatürkçülük konusunda farkındalık yaratmak için, Samandağ ADD Yönetim kurulundaki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Mimar Cabaroğulları, haber merkezimize yaptığı yazılı açıklamada kamuoyuna seslenerek; “Atatürkçülük, ahlak, bilgi, yürek ister. Yazgıcılık değil, yaratıcılıktır. Durağan değil devingenliktir.” Dedi.

Mimar Cabaroğulları, açıklamasının devamında “Atatürkçülük, ilmi kılavuz kılarak, özgür, egemen ve bağımsız bir devleti kurma yaşatma demektir. Kısaca Atatürkçülük, bir fikir yığını değil; bir bütündür, sistemli bütündür.

“Atatürkçülük, bir anlayıştır, bir yaşam biçimi, bir dünya görüşüdür. Bir dogma olmayıp Türkiye’mize özgü kendini sürekli yenileyen özel bir öğretidir.”

“Atatürkçülük, ahlak, bilgi, yürek ister. Yazgıcılık değil, yaratıcılıktır. Durağan değil devingenliktir.”

Atatürk, akılcılığa, pozitif bilim kavramına dayanır. Bütüncüdür, dünyayı, olayları ve her şeyi kapsamak için pozitif bilimden yanadır.

Dolayısıyla Samandağ ADD Şube Başkanının tüm Atatürkçülüğü bu bağlamdan koparıp, sadece yıldan yıla otomatikleşmiş Cumhuriyet balosuna indirgeyerek ve sadece ADD Genel Merkezinden gelen hazır yazıları kamuoyu ile paylaşarak, Atatürkçülük farkındalığını aşılamaya yönelik hiçbir girişimde bulunmadığından; Samandağ ADD’yi sanki kendi özel (Atatürkçülüğün manevi ve ilmi mirasından uzak) şirketiymiş gibi yönetmeye çalıştığından dolayı, başta Samandağ ADD Yönetim Kurulu Başkanında, Atatürkçülük konusunda farkındalık yaratmak için, Samandağ ADD deki Yönetim kurulunda ki tüm görevlerimden istifa ediyorum. Kamuoyuna saygıyla” vurgusunu yaptı.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

Share
350 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?